Home » Life & Style » Showbiz » Dan Negru, lider detasat si la al 18-lea Revelion. Romania TV, pe locul doi.

Dan Negru, lider detasat si la al 18-lea Revelion. Romania TV, pe locul doi.

Share ...
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on Tumblr0

Conform Pagina de Media aducem AUDIENȚELE REVELION 2017. La a 18-a difuzare, tot Dan Negru a fost mai tare. Revelionul starurilor, cu Dan Negru, nu a lăsat nicio șansă celelalte posturi TV în noaptea dintre ani. La al 18-lea Revelion consecutiv, Dan Negru a fost pe primul loc, detașat.

Diferența dintre Revelionul starurilor și locurile următoare a fost considerabilă. În minutul de aur, la 23.40, cu Florin Piersic și masca din Frumoasa și Bestia, erau pe Antena 1 peste 3,2 milioane de români.

Ca și anul trecut, poziția a doua nu a fost a unui canal generalist, ci a stației de știri România TV. Ca și anul trecut, programul România TV, deși înregistrat, a fost marcat ca „Direct”.

Pro TV a fost la distanță în urma lui Dan Negru. De altfel, Revelionul este programul care înregistrează, în fiecare an, cea mai mare diferență între Antena 1 și Pro TV (în favoarea postului Intact), din tot timpul anului. Pro TV a fost pe locul opt la nivel național și pe poziția a șaptea la orașe. Doar pe publicul comercial a prins Top 5

Ce programe au avut posturile de Revelion (intervalul 22.00-2.00):

  • Antena 1 a avut Revelionul Starurilor, cu Dan Negru
  • România TV – Super Revelionul „de care toată lumea vorbește” (muzică populară toată noaptea, cu angajații postului, politicieni – și Șerban Nicolae a fost în noaptea dintre ani, vedete)
  • Pro TV – Fort Boyard până la 23.45, apoi concert Loredana
  • Kanal D – Revelion cu Teo
  • Național TV – Avem chef de Revelion
  • TVR 2 – Revelion la Cabaret
  • TVR 1 – Direct de la concertul din Piața George Enescu, organizat de Primăria Capitalei și prezentat de Cerebel și Ionela Năstase, fosta jurnalistă România TV

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.15-2.00, la nivel NAȚIONAL:

NATIONALPersoaneRtg%Share
1Antena 12.288.00012.827
2Romania TV1.033.0005.812.2
3Kanal D873.0004.910.3
4ETNO445.0002.55.2
5National TV400.0002.24.7
6Antena Stars303.0001.73.6
7Pro TV300.0001.73.5
8TVR 2260.0001.53.1
9TVR 1235.0001.32.8
10Antena 3232.0001.32.7

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.15-2.00, în mediul URBAN:

URBANPersoaneRtg%Share
1Antena 11.060.0001124.6
2Romania TV546.0005.712.7
3Kanal D370.0003.88.6
4National TV196.00024.6
5TVR 1186.0001.94.3
6ETNO176.0001.84.1
7Antena 3164.0001.73.8
8Pro TV162.0001.73.8
9TVR 2162.0001.73.8
10Antena Stars103.0001.12.4

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.15-2.00, pe SEGMENTUL COMERCIAL:

COMERCIALPersoaneRtg%Share
1Antena 1408.0009.126.1
2Romania TV164.0003.710.5
3Kanal D148.0003.39.5
4TVR 181.0001.85.2
5Pro TV75.0001.74.8
6ETNO72.0001.64.6
7National TV60.0001.33.8
8Antena Stars45.00012.9
9TVR 242.0000.92.7
10Antena 335.0000.82.2
Dacă v-a placut acest articol, va invitam sa va alaturaţi, cu un Like, comunitatii de cititori de pe pagina noastra de Facebook..
loading...
Conținutul website-ului Jurnal de Craiova este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către Jurnal de Craiova sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor Jurnal de Craiova, vă rugăm să ne contactați folosind formularul Contact.

About Ciurezu Marian Bogdan

Ciurezu Marian Bogdan
De ce Jurnal de Craiova ? Pentru ca acest oras merita mult .. Multi inca nu realizeaza ce oras minunat avem ! Orasul merita o altfel de presa chiar daca online ! Adevarul ... trebuie sa fie cel care conteaza !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Citește articolul precedent:
Scandal in Coalitie din cauza Casei Regale. Tariceanu a transmis in teritoriu semnale razboinice

Scandal mocnit în Coalitie din cauza Casei Regale. Tariceanu, uimit de impertinența lui Tudose, a transmis în teritoriu semnale războinice....

Închide