Home » Sport » Fotbal » Fotbal : FC U Craiova castiga partida de la Bechet si continua drumul spre promovare ! Stiinta Danubius Bechet -FC U Craiova 1-4

Share on Facebook144Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Print this page

Primul derby al acestei etape a fost la Bechet unde echipa din localitate a primit vizita liderului FC U Craiova . Pana la acest meci , Stiinta Danubius Bechet se afla pe locul 2 la egalitate de puncte cu FC U Craiova si echipa din Podari .

Meciul a inceput sub dominarea echipei FC U Craiova care la cateva minute de la primul fluier deja aveau un gol inscris . In primele 20 de minute scorul deja avea sa fie 2-0 pentru echipa antrenata de Nicolo Napoli si Ovidiu Turcu .

Pana la pauza scorul a fost 3-0 pentru FC U Craiova ! MARCATORI : CARSTEA, BALAN si LUICA.

Odata cu inceputul al reprizei cu numarul 2 , echipa din Bechet a dat semne sa puna stapanire pe joc iar la 20 de minute dupa inceputul reprizei secunde au obtinut un penalty care a fost transformat .

Pana la final , echipa FC U Craiova a inscris inca o data prin Balan astfel ca scorul final a fost Stiinta Danubius Bechet -FC U Craiova 1-4 !

La meci au fost peste 1000 de suporteri ai FC U Craiova care au sustinut echipa ca si pana acum .

loading...

Dupa acest meci , FC U Craiova ramane pe primul loc dar de aceasta data diferenta este la numar de puncte pentru ca si echipa din Podari a fost invinsa !

Primul derby al acestei etape a fost la Bechet unde echipa din localitate a primit vizita liderului FC U Craiova . Pana…