Fotbal / Liga Doljului : Alexandru Raicea , FC U Craiova la finalul meciului FC U Craiova – Viitorul Carcea 5-3

0
440

Victoria cu numarul 17 a venit in ultimul meci al anului pe Stadionul Aripile . A fost un meci interzis cardiacilor pentru ca ratarile au fost in numar foarte mare iar cum se intampla in fotbal , de multe ori se razbuna .

Echipa condusa de Nicolo Napoli si Ovidiu Turcu a intrat pe teren relaxata iar dupa cateva minute a fost condusa de echipa din Carcea care a jucat meciul vietii avand in vedere ca au fost si de aceasta data cu siguranta au fost motivati suplimentar pentru o victorie impotriva echipei FC U Craiova .

La pauza scorul a fost 1-1 , in repriza secunda au fost inscrise 6 goluri iar pentru FC U Craiova a inscris Raicea, Dina, Firan și Girbita, care a reușită o „dublă”.

FC U Craiova a fost susținută de pe margine de peste 1000 de  suporteri veniti din toate colturile tarii, care au pregătit și un spectacol cu fumigene.

Alexandru Raicea , FC U Craiova ne-a acordat un interviu in exclusivitate !

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.