Home » Sport » Fotbal » Fotbal / Liga Doljului : Marcel Iancu , Presedinte FC U Craiova la finalul meciului FC U Craiova – Viitorul Carcea 5-3

loading...

Victoria cu numarul 17 a venit in ultimul meci al anului pe Stadionul Aripile . A fost un meci interzis cardiacilor pentru ca ratarile au fost in numar foarte mare iar cum se intampla in fotbal , de multe ori se razbuna .

Echipa condusa de Nicolo Napoli si Ovidiu Turcu a intrat pe teren relaxata iar dupa cateva minute a fost condusa de echipa din Carcea care a jucat meciul vietii avand in vedere ca au fost si de aceasta data cu siguranta au fost motivati suplimentar pentru o victorie impotriva echipei FC U Craiova .

La pauza scorul a fost 1-1 , in repriza secunda au fost inscrise 6 goluri iar pentru FC U Craiova a inscris Raicea, Dina, Firan și Girbita, care a reușită o „dublă”.

FC U Craiova a fost susținută de pe margine de peste 1000 de  suporteri veniti din toate colturile tarii, care au pregătit și un spectacol cu fumigene.

Marcel Iancu , Presedinte FC U Craiova ne-a acordat un interviu in exclusivitate !

Conținutul website-ului Jurnal de Craiova este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către Jurnal de Craiova sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor Jurnal de Craiova, vă rugăm să ne contactați folosind formularul Contact.