Volei : Un succes pentru baieti si inca o partida pierduta pentru fete

0
494
Volei : Un succes pentru baieti si inca o partida pierduta pentru fete 1

In primul meci din retur echipa noastra a castigat in 5 seturi dar de aceasta data  acasă la gălățeni.

Astfel spus cele 2 echipe și-au împărțit victoriile pe tot parcursul campionatului, dacă în sezonul regulat fiecare formație reușea să câștige în fața propriilor suporteri, iată că în Play-Off victoriile s-au obținut în deplasare.

CS Arcada Galați – SCM U Craiova 2-3(24-26,25-20,25-23,19-25,16-18)

Cea mai lunga partida a acestei etape a tinut 2 ore și 24 de  minute, Craiova începând meciul cu un prim set câștigat în prelungiri. Echipa din Galati a trecut repede peste primul eșec din meci și s-a impus în următoarele 2 seturi, fapt ce i-a remontat pe baietii nostri, care în actul 4 s-au impus la -19, ducând astfel partida în setul decisiv. Ultima parte a meciului a fost una cu multe schimbări de situație, cele 2 echipe fiind pe rând la conducere, dar finalul a aparținut oltenilor, care tot în prelungiri așa cum au și început, s-au impus la scorul de 16-18.

Locurile 1-6:
CSM București – CSA Steaua București 1-3(25-22,25-27,18-25,21-25)
LMV Tricolorul Ploiești – ACS Volei Municipal Zalău 1-3(19-25,23-25,25-23,22-25)