10.000 de cărți funciare sunt eliberate gratuit, începând de astăzi, pentru proprietarii imobilelor din zece comune

0
10.000 de cărți funciare sunt eliberate gratuit, începând de astăzi, pentru proprietarii imobilelor din zece comune
10.000 de cărți funciare sunt eliberate gratuit, începând de astăzi, pentru proprietarii imobilelor din zece comune

9.987 de cărți funciare sunt eliberate gratuit, începând de astăzi, 21 aprilie 2021, pentru proprietarii imobilelor din orașul Bechet și din comunele Bratovoești, Călărași, Catane, Orodel, Ostroveni, Plenița, Seaca de Pădure, Terpezița, Unirea, prin Programul național de cadastru și carte funciară (PNCCF).

„Cu 47.908 imobile înscrise gratuit în cartea funciară în anul 2021, județul Dolj se află pe primul loc în ierarhia națională. Finanțarea a fost asigurată atât din veniturile proprii ale ANCPI, cât și din fonduri europene, prin Programul Operațional Regional 2014-2020. Împreună cu echipa pe care o conduc, împreună cu primăriile din județ, dar și în strânsă colaborare cu persoanele fizice/juridice implicate, și cărora le mulțumesc pe această cale, sunt convins că vom performa în continuare.

De asemenea, beneficiem de sprijinul permanent al colegilor noștri din cadrul ANCPI.”, a precizat Victor Alin DUMITRESCU, directorul OCPI Dolj.

Views: 0

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.