ACSO Filiasi castiga categoric la Costesti ! Minerul Costeşti – ACSO Filiaşi 1-3

0
106

ACSO Filiasi a castigat partida de la Costesti in cadrul etapei 8 din play-out-ul Ligii a 3-a,seria 6.
ACSO Filiasi avea nevoie de o victorie pentru a-si consolida distanta de puncte pentru locul 2 .
Victor Naicu a reusit si de aceasta data sa pregateasca foarte bine partida. In minutul 21 ACSO Filiasi deschide scorul prin Alex Armaselu .
ACSO Filiasi a continuat sa aiba acelasi joc de posesie astfel ca in minutul 27 a venit randul lui Catalin Manolache sa inscrie si sa stabileasca scorul pauzei.
Gazdele au redus din diferenta in minutul 76 iar Ionuit Zanfir a stabilit scorul final in minutul 78.

Minerul Costeşti – ACSO Filiaşi 1-3

ACSO Filiași: Uruiocea – Prunaru, Popa, Dina, Calu – Armășelu,Zanfir, Pencea – Fotescu, Vulpe, Manolache. Au mai intrat: Cretu, Segau, Udrea, Scuturoiu, Militaru.