Adela Gherghe, Primar Malu Mare ,despre situatia racordarii la conducta de gaze naturale : Studiul de fezabilitate este aproape finalizat ..

0
Adela Gherghe, Primar Malu Mare despre situatia racordarii la conducta de gaze naturale : Studiul de fezabilitate este aproape finalizat ..
Adela Gherghe, Primar Malu Mare despre situatia racordarii la conducta de gaze naturale : Studiul de fezabilitate este aproape finalizat ..

Reprezentanții Consiliului Județean Dolj participă în aceste zile la procedura de recepție a primului tronson din conducta de gaze naturale Craiova-Calafat, pe traseul Craiova-Segarcea.

Nouă localități din Dolj au demarat deja procedurile pentru racordarea la acest prim tronson.

Edilii din Malu Mare, Ghindeni, Teasc, Calopăr, Segarcea, Drănic, Cerăt, Bratovoiești și Țuglui au discutat despre problemele pe care le-au întâmpinat în realizarea studiilor de soluție și de fezabilitate, dar și ce surse de finanțare au identificat.

„Azi, împreună cu edilii din Ghindeni, Teasc, Calopăr, Segarcea, Drănic, Cerăt, Bratovoiești și Țuglui am discutat despre problemele pe care le-am întâmpinat în realizarea studiilor de soluție și de fezabilitate, dar și ce surse de finanțare am identificat pentru aducerea gazelor în comunitățile pe care le reprezentăm.

La Malu Mare demersurile se află într-un stadiu avansat. Așteptăm studiul de fezabilitate, care este aproape finalizat, după care vom demara procedura de licitație pentru operator.” a scris Adela Gherghe pe pagina de socializare ..

Views: 2

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.