Alertă în judeţul Dolj. Un bărbat reţinut pentru lovire a fugit din sediul de poliţie. Filtre în mai multe localităţi

0
226
Alertă în judeţul Dolj. Un bărbat reţinut pentru lovire a fugit din sediul de poliţie. Filtre în mai multe localităţi
Alertă în judeţul Dolj. Un bărbat reţinut pentru lovire a fugit din sediul de poliţie. Filtre în mai multe localităţi

Un bărbat în vârstă de 57 de ani, din Şimnicu de Sus, este căutat de către poliţişti, după ce duminică seara a fugit din sediul postului de poliţie unde se afla după ce fusese reţinut pentru lovire sau alte violenţe.
Potrivit IPJ Dolj, în timpul activităților de cercetare, bărbatul a părăsit sediul poliției, sărind pe fereastă.

Alertă în judeţul Dolj. Un bărbat reţinut pentru lovire a fugit din sediul de poliţie. Filtre în mai multe localităţi 1

Oamenii legii au spus că doljeanul s-a îndreptat într-o direcție necunoscută.

Polițiștii au întocmit un dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de evadare, fiind instituite filtre atât în Dolj cât şi în judeţele învecinate.

“Polițiștii desfășoară activități specifice de căutare a bărbatului în cauză, fiind mobilizate efective de poliție de la toate structurile. De asemenea, au fost instituite filtre rutiere, atât în județ, cât și în județele învecinate, în vederea depistării bărbatului în cauză și luării măsurilor legale care se impun”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu.

Sursa Reporter24

Views: 0

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.