>
Home » Sport » Baschet » Baschet : Baschetbalistii craioveni au cedat in finalul partidei U BT Cluj – SCM U Craiova 88-82

SCM U Craiova a pierdut meciul din etapa a 20-a a Ligii Naționale, cu U BT Cluj-Napoca, disputata sambata  la Cluj, scor 88-82.

U BT Cluj – SCM U Craiova 24-16, 21-25, 26-25, 17-16.

Meciul a fost controlat de gazde, însa echipa craioveana au profitat de momentele de relaxare ale celor de la U BT Cluj-Napoca.  Dupa cele doua sferturi scorul a fost 45-41 .

SCM U Craiova a început excelent repriza secundă, reușind chiar sa aiba avantaj de cateva puncte.  Gazele au cerut timp de odihnă și au revenit la timona partidei.

LaMarcus Reed a reușit 18 puncte, Jamar Samuels a contabilizat 16 puncte, 8 recuperări, Ivan Mikulic a adăugat 11 puncte și 7 recuperări.

Elevii lui Rami Hadar vor juca etapa viitoare acasă, cu BC SCM Timişoara, meciul fiind programat pe 19 martie, de la ora 18.00