Campioana Romaniei, umilită de FCU Craiova! FCU Craiova – CFR Cluj 3-1

0
161

FCU Craiova s-a impus in fata campioanei CFR Cluj, scor 3-1, in etapa a doua din Superliga. Jucatorii antrenati de Marius Croitoru au facut un joc excelent, in timp ce elevii lui Dan Petrescu au avut o prestatie mult sub asteptari.
FCU Craiova a predat o lectie de fotbal si a dominat Campioana Romaniei la toate capitolele.

CFR Cluj a deschis scorul prin Ciprian Deac in minutul15, dar Stiinta nu a cedat si a reusit egalarea prin belgianul Benjamin van Durmen in minutul 32, aflat la primul sau gol in prima liga.
Reusita lui van Durmen a fost si cea care a inchis tabela in prima repriza chiar daca Robert Popa a reusit o interventie excelenta in minutele de prelungire .
Repriza secunda a inceput cu un gol in secunda 40 reusit de Andrea Compagno.
CFR Cluj a cautat egalarea dar Marius Croitoru, care s-a aflat in tribuna, a reusit sa continue posesia si ocaziile la poarta aparata de Balgradean.

In minutul 73,in urma unei actiuni pe partea dreapta, Radu Negru ii paseaza lui Benjamin van Durmen care reuseste sa inscrie al treilea gol pentru FCU Craiova stabilind si scorul final .

FCU Craiova – CFR Cluj 3-1
Au marcat: Van Durmen 32, 73 Compagno 46 / Deac 14
FCU Craiova – CFR Cluj, echipele de start:
FCU Craiova: Popa – Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, Achim – Baten, Bauza, Van Durmen – Compagno
Rezerve: Mogosanu, R. Grigore. Albu, Blidan, Sidibe, Marquet, Bahassa, Chitu, Cl.Balan
Antrenor: Marius Croitoru

CFR Cluj: Balgradean – Braun, Graovac, Yuri Matias, Camora – Deac, Boateng, Muhar – Ad. Paun, Debeljuh, Petrila
Rezerve: Scuffet, Manea, Balan, Hoban, Gidea, Betancor, Hammershoy, Yeboah
Antrenor: Dan Petrescu

Stadion de Fotbal pentru municipiul Craiova
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucuresti) / A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucuresti), A2: Constantinescu Andrei (Bucuresti) / Arbitru VAR: Petrescu Radu (Bucuresti), Arbitru AVAR: Barleanu Vlad (Bucuresti)

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.