Craiovean saltat de politisti si mascati, dupa ce arunca benzina pe trecatori

0
471
S-au intors din Lombardia si au iesit pe strada.. Revolte la Craiova si Iasi ale celor carantinati.
S-au intors din Lombardia si au iesit pe strada.. Revolte la Craiova si Iasi ale celor carantinati.

Astazi, in jurul orei 16:00, politistii Sectiei 4 Craiova au fost sesizati ca un barbat arunca cu benzina dintr-un bloc, fiind afectati si trecatorii.
Conform celor precizate de insp. principal Cosmin Gradinaru, purtator de cuvant al Inspectoratului de Politie al Judetului Dolj, la fata locului s-au prezentat mai multe echipaje de politie, insotite de luptatori ai Serviciului pentru Actiuni Speciale, care au reusit sa patrunda in apartamentul de la etajul al II-lea, unde se afla acesta.

Cel in cauza, un barbat de 32 de ani, a fost imobilizat, iar alte doua persoane au suferit arsuri, beneficiind de servicii medicale.

La actiune au participat si jandarmi din carul IJJ Dolj si pompieri.
“Detasamentul 1 Craiova a intervenit la stingeream unui incendiu, in Craiovita Noua, intr-un bloc. La fata locului, s-a constatat ca nu era vorba despre un foc izbucnit intr-un apartament, fiind vorba de un incendiu izbucnit pe casa scarii, unde au fost folosite materiale combustibile si textile.

Pentru siguranta, au fost evacuate 40 de persoane, opt dintre acestea fiind copii, iar, la spital au fost trimisi doi barbati, care preszentau arsuri si excoriatii. In acelasi timp, doua persoane au suferit atacuri de panica”, a precizat lt.col. Florin Cocosila, purtator de cuvant al ISU Dolj

Views: 0

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.