A fost scandal monstru în satul Livezi, comuna Podari. Mai mulți cetățeni, care se aflau sub influența băuturilor alcoolice s-au bătut cu bâte, săbii și mai multe obiecte contondente. În urma scandalului monstru 15 persoane au fost grav rănite și au fost transportate la spitalul de Urgență din Craiova, iar 3 mașini au fost grav avariate. Polițiștii și reprezentanții ISU Dolj s-au deplasat de urgență la locul altercației.
,,Poliţişti din cadrul Secţiei 3 Poliţie Rurală Bucovăt au fost sesizaţi cu privire la faptul că, pe raza comunei Podari a avut loc o altercaţie între mai multe persoane. La faţa locului au fost direcţionate mai multe echipaje de politie, un echipaj de jandarmi, o grupă de luptători din cadrul S.A.S Dolj care au stabilit faptul că pe fondul consumului de băuturi alcoolice a izbucnit un conflict între membrii a două familii, fiind implicate mai multe persoane, în timpul căruia s-au folosit obiecte contondente. În urma conflictului, 15 persoane au fost transportate la spital, fiind conştiente şi cooperante”, au precizat într-un comunicat reprezentanţii IPJ Dolj.
,,În timpul altercaţiei, au fost provocate distrugeri, fiind sparte geamurile a unor locuinţe şi autoturisme ale persoanelor implicate. La faţa locului au intervenit un echipaj de prim ajutor, 1 echipaj de terapie intensiva şi o autospeciala de transport personal şi victime multiple din cadrul ISU Dolj şi 2 ambulanţe SAJ Dolj”, se arată în acelaşi comunicat.
Poliţiştii au întocmit un dosar penal pentru comiterea infracţiunilor de lovire sau alte violenţe, distrugere şi tulburarea ordinii şi liniştii publice. Cercetările continuă în vederea stabilirii cu exactitate a situaţiei de fapt, identificării tuturor participanţilor şi luării măsurilor legale.
Am mers la spital si am reusit sa discutam cu o parte din cei implicati in acest scandal ..
https://www.facebook.com/449156695862199/videos/956569901421627
https://www.facebook.com/JurnaldeCraiova/videos/1651493568358985
Views: 1