Dus rece pentru ACSO Filiasi! CSM Deva – ACSO Filiași 5 – 0

0
107

ACSO Filiasi a mers la Orastie cu o zi inainte de disputarea meciului cu CSM Deva. Se anunta un derby avand in vedere ca a inceput in urma cu o saptamana prin prezenta lui Nanu la Filiasi cand a vazut echipa din Filiasi si Jiul Petrosani.

După câte un corner de fiecare parte a venit și primul gol. Kelemen l-a angajat cu o pasă lobată în careu pe Popescu, care a dejucat ieșirea aproximativă la ofsaid a echipei din Filiasi și a trimis peste portar de la zece metri.

ACSO Filiași a încercat să revină în joc și Armășelu a prins un șut pe jos de la distanță, iar mingea și iarba ude erau gata să îl păcălească pe Bădescu, însă acesta a reușit să respingă în corner in minutul 22.

Patru minute mai târziu s-a făcut 2 – 0 ! CSM Deva a obtinut un penalty usor acordat dar care  a fost transformat de Bedea.

Gazdele au majorat avantajul prin Iana . Până la pauză tot Armășelu a mai trimis un șut în cros, dar prin fața porții.
După pauză  Manolache l-a evidențiat pe Bădescu cu un șut sub transversală deviat în corner de acesta in minutul 55.

La un corner bătut de Doboș de pe stânga Kayondo a înscris cu capul din marginea careului mic. Aproape inevitabil a venit și golul 5, tot la un corner bătut de Doboș și tot cu o lovitură de cap, a lui Vișan de data aceasta.

ACSO Filiasi a căutat golul de onoare, Călin a șutat bine de la 25 de metri dar Bădescu a fost la post in minutul 72. Manolache a trimis periculos cu capul prin fața porții  in min. 83. Sulea, introdus în ultima jumătate de oră, a marcat din plonjon cu capul în prelungiri, golul său fiind anulat – eronat – pe motiv de ofsaid.

ACSO Filiasi a inregistrat cea mai severa infrangere ieri pe stadionul Dacia din Orastie impotriva echipei CSM Deva.

Pentru ACSO Filiasi urmeaza partida cu liderul seriei pe stadionul Orasenesc.
Vinerea viitoare echipa antrenata de Victor Naicu intalneste CS Gilortul Târgu Cărbuneşti..

Au marcat: Al. Popescu (8), Bedea (26 penalty), Iana (30), Kayondo (57), Vișan (67)
CSM Deva : Bădescu – Kelemen, Opriș, Vișan, Doboș (74 Pătulea) – Iana (74 Branea), D. Creciunesc (56 Țoiu), Bedea (56 Stelea), Bloj – Al. Popescu (60 Sulea), Kayondo
Rezerve : Ivan – Iordache, Pencea, Lemac
Antrenor Dorian Gugu
ACSO Filiași : Constantinescu – D. Scuturoiu, Paliu, Calu, Tudor (39 Eshun) – Chiriţoiu, Armășelu (46 Udrea), Călin (74 Militaru), Rovenţa (46 Vulpe) – Manolache, Fotescu (46 Baidoo)
Rezerve: Uruiocea – Miuțescu, Voinescu, R. Stancu