FC Botosani se impune cu ajutorul arbitrilor in duelul cu FCU Craiova!

1
97

Pe stadionul Municipal , FC Botosani a intalnit FCU Craiova in cadrul etapei 6 al play-out-ul primei ligi.
Începutul partidei a fost unul încins, în care Stiinta a cerut penalty la capătul primelor șapte minute. Centralul Cătălin Popa a refuzat lovitura de pedeapsă, deși faultul lui Țigănașu asupra lui Compagno a fost unul destul de clar.

Cătălin Popa a ratat momentul și a lăsat jocul să meargă. Asistentul Avram Valentin a fost și el excelent plasat, dar nu a intervenit.

Andrea Compagno și-a îndreptat atenția spre Avram și a cerut explicații, în timp ce restul colegilor protestau, fără succes, în jurul lui Popa.

FC Botosani se impune cu ajutorul arbitrilor in duelul cu FCU Craiova! 1

La poarta cealaltă, gazdele au fost aproape să deschidă scorul prin Haruț in minutul 17. Stiinta a replicat prin Asamoah, dar șutul de la peste 30 de metri a fost deviat și a ocolit poarta aparata de Pap.

Tîrcoveanu a centrat din lovitură liberă direct pe fruntea lui Dican, care l-a învins pe Robert Popa astfel ca gazdele au au intrat cu avantaj minim la pauză, scor 1-0.

In partea secunda a meciului, Compagno a fost busculat în careu de Haruț și de această dată arbitrul Popa a arătat spre punctul cu var. Andrea Compagno a transformat fără emoții, iar Stiinta a revenit în joc.

FC Botosani a marcat prin Dawa care s-a înălțat și a reluat cu capul, sub transversală, o centrare a lui Tîrcoveanu din corner.
Ambele echipe au jucat in 10 jucatori .. Jaja si Bradley Diallo au fost eliminati.

FC BOTOȘANI: Pap – Braun, Dawa, Șeroni, Țigănașu – Haruț, Dican, Papa – Tîrcoveanu, M. Roman II, Souza Silva
REZERVE: M. Contra, Patache, Dragu,E. Florescu, Petkovski, D. Croitoru, Mailat, Santos, Lupeta
ANTRENOR: Marius Croitoru

FCU CRAIOVA:R. Popa -Negru, Kovacic, Diallo,Huyghebaert – Asamoah, Achim – Van Durmen, Bauza, Ondaan – Compagno
REZERVE: Mogoșanu, Paramatti, Bușu, V. Pop, Marquet, Sidibe, C. Albu, Dr. Albu, Cl. Bălan
ANTRENOR: Nicolo Napoli

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare)

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.