FCU Craiova s-a impus cu 3-0 impotriva echipei Chindia Târgoviște ! Rezultatele etapei 20 si clasament Liga 1

0
323

Partida de pe Ilie Oana din Ploiesti a fost dominata de FCU Craiova . Echipa antrenata de Dan Vasilica a avut ocaziile si posesia in prima repriza. Paul Iacob, fundașul gazdelor, a fost eliminat în cel de-al treilea minut al prelungirilor, după ce a văzut al doilea „galben”. Imprudența din careu a costat echipa sa un penalty.

Claudiu Balan a inscris din penalty chiar daca a fost nevoie sa execute de 2 ori lovitura ..
Repriza secunda a continuat sub acelasi registru .
FCU Craiova a majorat avantajul prin Baeten iar Compagno a stabilit rezultatul final.

Echipele de start
CHINDIA: Căbuz – Martac, Căpușă, P. Iacob, Corbu – Neguț, Dulca, Popadiuc, Jipa – D. Popa – D. Florea
REZERVE: D. Moldovan, Cherchez, Matiș, Stoian, Suciu, Kocic, A. Ioniță, A. Șerban, M. Șerban
ANTRENOR: Emil Săndoi

FCU CRAIOVA: R. Popa – R. Negru, Kovavic, Diallo, Bușu – Asamoah, Achim – Baeten, Sidibe, Van Durmen – C. Bălan
REZERVE: Mogoșanu, V. Pop, Blidar, Marquet, Ondaan, Bauza, Raicea, Miuțescu, Compagno
ANTRENOR: Dan Vasilică