Fotbal : Batalia de la Turnu s-a incheiat cu o remiza .

1
290

Fotbal : Batalia de la Turnu s-a incheiat cu o remiza . 1Azi a avut loc la Turnu-Magurele meciul dintre echipa din localitate si FC U Craiova .

Partida a inceput foarte bine pentru baietii antrenati de Adrian Filip care in minutul 4 la capatul unui corner , Alex Raicea a centrat pentru Marius Avram iar acesta a deschis scorul .

In echipa de start a echipei FC U Craiova avea sa debuteze columbianul Perez care a facut un joc bun aratand ca poate sa faca diferenta in unele momente ale jocului .

Cu o parte din jucatori accidentati iar 2 suspendati , Adrian Filip a incercat sa aduca unele schimbari care au reusit sa aduca consistenta in jocul echipei.

Putem spune ca nesansa a fost si de aceasta data prezenta in joc , echipa FC U Craiova ratand in nenumarate randuri majorarea avantajului de pe tabela .

Golul marcat de Avram a fost singurul pana cand echipele au intrat la vestiare .

In repriza secunda notam o revenire la echipa Fc U Craiova si anume redebutul lui Florin Costea care a intrat in locul lui Mihai Dina in minutul 59.

Nici nu a intrat bine in teren ca acesta a avut o ocazie de a inscrie primul gol de la revenirea la echipa Fc U Craiova.

Dupa ocazia lui Florin Costea gazdele au inceput sa puna presiune pe poarta aparata de Chindris Claudiu care pana atunci a avut cateva interventii foarte bune .

Batalia de la Turnu s-a incheiat cu o remiza nesperata a gazdelor care abia in minutul 85 la capatul unei actiuni , arbitrul partidei a dictat penalty echipei  Turris-Oltul Turnu-Magurele .

FC U Craiova pleaca de la Turnu-Magurele cu un punct dar cu o imbunatatire a jocului fata de celelalte meciuri .

FC U Craiova : Chindris Claudiu,Dananae Ovidiu,Ciuca Madalin,Avram Marius,Negru Radu,Villegas Perez,Armaselu Alexandru,Zimta Samuel,Raicea Alexandru,Dina Mihai,Balan Claudiu.

Rezerve: Mogosanu Sorin,Kovari Stefan,Dina Eduard,Lupu Sabin,Surugiu Olivian,Costea Florin,Tatulea Sebastian

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.