Fotbal / Cupa Romaniei : Meciurile din Turul II al Cupei Romaniei aduc o confruntare ineditia CS Carcea – ACSO Filiasi

0
55

In conformitate cu formatul aprobat in sedinta Comitetului de Urgenta din 16 iulie 2019, in aceasta etapa au intrat in competitie cele 38 de castigatoare ale fazei intai si 22 de echipe care au evoluat in editia precedenta a Ligii 3, urmand a se disputa un total de 30 de meciuri, intr-o singura mansa, eliminatorie.

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, in caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri si, daca egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Pana in faza 16-imilor, echipa gazda are obligatia asigurarii costurilor de organizare, cu exceptia baremurilor de arbitraj si delegat de joc care vor fi suportate in procente egale 50%-50% de catre ambele echipe. Echipa gazda are obligatia de a achita baremul de arbitraj si delegat de joc in intregime, echipa oaspete avand obligatia de a achita ulterior catre clubul gazda jumatate din valoare.

In conformitate articolul 30, punctul 11 din editia 2018 a ROAF, regulament aprobat in sedinta Comitetului de urgenta din 20 iulie 2018, in faza nationala a Cupei Romaniei, in toate jocurile se pot efectua maximum 3 (trei) inlocuiri de jucatori pe durata celor 90 de minute. In situatia jocurilor in care se vor disputa reprize de prelungiri, conform art. 30 alin 9 din ROAF este permisa efectuarea a 4 (patru) inlocuiri de jucatori, cu conditia ca cea de a 4-a inlocuire sa se efectueze numai in reprizele de prelungiri.

In conformitate cu articolul 30, punctul 15 din ROAF, echipele programate in Cupa Romaniei nu pot renunta la jocuri si nici nu pot disputa jocuri amicale in zilele in care au fost programate, sub sanctiunea excluderii si retrogradarii lor in esalonul imediat inferior din campionatul in care participa.

Citeste si :  Fotbal / Cupa Romaniei Dolj : Dunarea Calafat - FC U Craiova cea mai interesanta partida din Cupa

Meciurile din Turul II al Cupei Romaniei:

Steaua Bucuresti (B) – Mostistea Ulmu (CL)
Sanatatea Darabani (BT) – Foresta Suceava (SV)
Viitorul Liteni (SV) – CSM Ceahlaul Piatra Neamt (NT)
Unirea Mircesti (IS) – Stiinta Miroslava (IS)
Viitorul Curita (BC) – KSE Targu Secuiesc (CV)
ACS Universitatea Dunarea de Jos Galati (GL) – CSM Focsani (VN)
Avantul Zarnesti (BZ) – Metalul Buzau (BZ)
Viitorul Ianca (BR) – CS Faurei (BR)
Victoria Cumpana (CT) – Pescarusul Sarichioi Junior (TL)
Baraganul Ciulnita (IL) – Unirea Slobozia (IL)
Inainte Modelu (CL) – SC Popesti Leordeni (IF)
Viitorul Domnesti (IF) – CS Tunari (IF)
Flacara Moreni (DB) – FC Pucioasa (DB)
Precizia Sacele (BV) – Olimpic Cetate Rasnov (BV)
Ajax Botoroaga (TR) – CSM Alexandria (TR)
Real Bradu (AG) – Vedita Colonesti (OT)
CS Carcea (DJ) – ACSO Filiasi (DJ)
Minerul Costesti (VL) – Flacara Horezu (VL)
Inter Petrila (HD) – Metalurgistul Cugir (AB)
Vointa Lupac (CS) – CS Hunedoara (HD)
CSC Ghiroda si Giarmata Vii (TM) – ACS Dumbravita (TM)
Progresul Pecica (AR) – Crisul Chisineu Cris (AR)
National Sebis (AR) – Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – CSC Sanmartin (BH)
AFC Unirea 1924 (AB) – Industria Galda (AB)
CS Floresti (CJ) – Unirea Dej (CJ)
Sticla Ariesul Turda (CJ) – Sanatatea Cluj (CJ)
Magura Cisnadie (SB) – ACS SR Municipal Brasov (BV)
Unirea Ungheni (MS) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – Avantul Reghin (MS)

Lasa un comentariu aici !

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.