Fotbal / Echipa Nationala : Lista convocarilor preliminare pentru meciurile cu Spania si Malta din septembrie

0
378

Selectionerul Cosmin Contra a trimis faxul de convocare de principiu pentru 24 de jucatori care evolueaza la cluburi in afara tarii inaintea jocurilor cu Spania si Malta, din preliminariile EURO 2020.

Cele doua partide se vor disputa in Romania, astfel:

Romania – Spania, 5 septembrie, ora 21:45, Arena Nationala (Bucuresti)
Romania – Malta, 8 septembrie, ora 19:00, stadion „Ilie Oana” (Ploiesti)
Lotul final, care va include si numele jucatorilor din campionatul intern, va fi anuntat ulterior.

Au primit convocarea de principiu urmatorii:
Portari: Ciprian Tatarusanu, Florin Nita, Ionut Radu, Silviu Lung

Fundasi: Romario Benzar, Vlad Chiriches , Ionut Nedelcearu , Dragos Grigore, Adrian Rus , Alin Tosca

Mijlocasi: Alexandru Chipciu , Razvan Marin , Nicolae Stanciu , Tudor Baluta , Paul Anton , Sergiu Hanca , Ianis Hagi , Dorin Rotariu , Alexandru Maxim , Gheorghe Grozav , Alexandru Mitrita

Citeste si :  Europarlamentarul Nicu Ștefănuță cere ajutorul Organizației Mondiale a Sănătății pentru a învinge pandemia în România.

Atacanti: Claudiu Keseru , George Puscas , Florin Andone

Programul grupei F
23 martie: Suedia – Romania 2-1 (Quaison 33, Claesson 40 / Keserü 58), Malta – Feroe 2-1 (Nwoko 13, S. Borg 77-pen. / J. Thomsen 90+8), Spania – Norvegia 2-1 (Rodrigo 16, Ramos 71-pen. / King 65-pen.)
26 martie: Romania – Feroe 4-1 (Deac 26, Keserü 29, 33, Puscas 63 / V. Davidsen 40-pen.), Norvegia – Suedia 3-3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 / Claesson 70, Nordtveit 86-autogol, Quaison 90+1), Malta – Spania 0-2 (Morata 31, 73)
7 iunie 2019: Feroe – Spania 1-4 (K. Olsen 30 / Ramos 6, Jesús Navas 19, Gestsson 34-autogol, Gayà 71), Norvegia – Romania 2-2 (T. Elyounoussi 56, Ødegaard 70 / Keserü 77, 90+2), Suedia – Malta 3-0 (Quaison 2, Claesson 50, Isak 81)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia 0-2 (Johnsen 49, 83), Malta – Romania 0-4 (Puscas 7, 29, Chipciu 34, Man 90+1), Spania – Suedia 3-0 (Ramos 64-pen., Morata 85-pen., Oyarzabal 87)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, Romania – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), Romania – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – Romania (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, Romania – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, Romania – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – Romania, Suedia – Feroe (ora 21:45)

Citeste si :  ULTIMA ORA Un oras din Romania a ramas fara apa: Autoritatile sunt IN ALERTA - alunecari de teren

La EURO 2020 se califica direct primele doua clasate in fiecare grupa preliminara.

Spania 4 4 11-2 12
Suedia 4 2 1 1 8-7 7
România 4 2 1 1 11-5 7
Norvegia 4 1 2 1 8-7 5
Malta 4 1 3 2-10 3
Feroe 4 4 3-12
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.