Fotbal : Etapa 2-a din Liga 2 s-a incheiat ! Rezultate , marcatori ,clasament si programul etapei a 3-a !

0
297

Primul cu adevarat derby al noului sezon al Ligii 2 s-a incheiat in aceasta seara, Petrolul si-a inceput meciurile de pe teren propriu din noul sezon cu o infrangere urata in derby-ul cu UTA, scor 0-3, una neconforma cu realitatea de pe teren.

Dupa 2 etape avem deja 3 echipe cu maxim de puncte . UTA Arad, SCM Gloria Buzau si fosta adversara a Universitatii Craiova , Turris Oltul Turnu Magurele. Cele 3 echipe sunt departajate de golaveraj .
Giulestenii se impun in Regie in fața celor de la Concordia si obțin prima victorie din acest sezon de Liga 2.

Rezultate etapa a 2-a a Ligii 2:

sambata, 10 august, ora 11:00
Farul Constanţa – Dunarea Calarasi 1-0
Baudoin Kanda 31′ – penalty
FK Csikszereda – Metaloglobus Bucuresti 3-0
Laszlo Hodgyai 9′, Eder Gonzalez 25′, Soufiane Jebari 65′
Ripensia Timisoara – SCM Gloria Buzau 1-2
Calin Toma 11′ / Valentin Alexandru 13′, 39′
CS Mioveni – CSM Resiţa 1-1
Valentin Balint 72′ – penalty / Daniel Vadrariu 90+2′ – penalty
Pandurii Targu Jiu – ASU Politehnica Timisoara 0-3
Mircea Axente 14′, Alin Manea 58′, Adrian Ungureanu 80′
Daco-Getica Bucuresti – Turris Oltul Turnu Magurele 0-3
Denis Ispas 81′, Dragos Tescan 88′, 90+1′

Citeste si :  Liga 1 revine ! Avancronica etapei a 22-a din Liga 1

sambata, 10 august, ora 15:30
Rapid – Concordia Chiajna 3-2
Catalin Hlistei 18′ – penalty, 23′, Marian Vlada 32′ / Alexandru Albu 7′

duminica, 11 august, ora 13:30
Sportul Snagov – Campionii FC Arges 0-3
Andrei Blejdea 52′, 73′, 79′

duminica, 11 august, ora 15:30
Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Targu Jiu 3-0
Alexandru Pop 35′, 40′, Dorin Goga 56′

luni, 12 august, ora 18:00
Petrolul Ploiesti – UTA Arad 0-3
Ciprian Rus 36′ , Valentin Buhacianu 90′, Lorenzi 90 +4′

Citeste si :  Stadioanele ar putea rămâne închise şi în acest week-end!
Clasament Liga 2 2019-2020 M V E I GOL PCT A
1 UTA Arad 2 2 6-0 6 3
2 Turris Oltul Turnu Măgurele 2 2 5-0 6 3
3 SCM Gloria Buzău 2 2 3-1 6 3
4 Fotbal Club Rapid 2 1 1 3-1 4 -2
5 CSM Reşiţa 2 1 1 3-1 4 1
6 CS Mioveni 2 1 1 2-1 4 1
7 Farul Constanţa 2 1 1 1-0 4 1
8 Campionii FC Argeş 2 1 1 4-2 3
9 FK Csikszereda 2 1 1 3-1 3
10 ASU Politehnica Timişoara 2 1 1 3-1 3
11 AS FC Universitatea Cluj 2 1 1 3-2 3
12 Ripensia Timişoara 2 1 1 3-3 3
13 Concordia Chiajna 2 1 1 2-3 3
14 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 1 1 2-4 3
15 Petrolul Ploieşti 2 1 1 2-4 3
16 Sportul Snagov 2 2 1-5 -3
17 Metaloglobus Bucureşti 2 2 1-5 -3
18 Dunărea Călăraşi 2 2 0-4
19 Daco-Getica Bucureşti 2 2 0-4 -3
20 Pandurii Târgu Jiu 2 2 0-5 -3
Citeste si :  A inceput Play-off-ul Cupei României! RIPENSIA TIMIȘOARA intalneste FCU CRAIOVA de la ora 16:00

 

Programul etapei cu numarul 3 al Ligii a 2-a este urmatorul :

Sambata, 17 August
CSM Resiţa – Pandurii Targu Jiu 11:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu – CS Mioveni 11:00
SCM Gloria Buzau – Sportul Snagov 11:00
Metaloglobus Bucuresti – Ripensia Timisoara 11:00
UTA Arad – FK Csikszereda 11:00
Campionii FC Arges – Universitatea Cluj 15:30
ASU Politehnica Timisoara – Daco-Getica Bucuresti 18:00
Duminica, 18 August
Concordia Chiajna – Farul Constanţa 13:00
Dunarea Calarasi – Petrolul Ploiesti 15:30
Marţi, 20 August
Turris Oltul Turnu Magurele – Rapid 19:00

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.