Fotbal : FC U Craiova a castigat impotriva echipei CSM Alexandria

0
590
FC U Craiova a castigat impotriva echipei CSM Alexandria

Ieri pe Stadionul Municipal echipa FC U Craiova a intalnit CSM Alexandria in cadrul etapei cu numarul 6 al Seriei 3 , Liga 3 .

Echipa condusa de Adrian Filip a inceput bine partida de la Severin avand cateva ocazii in primele minute . In minutul 18 Sabin Lupu primeste o pasa excelenta de la Perez si deschide scorul .

Oaspetii au incercat sa intoarca scorul dar Chindris a inchis bine poarta echipei FC U Craiova .

In minutul 2 de prelungire Claudiu Balan majoreaza scorul pentru FC U Craiova astfel ca la pauza FC U Craiova conducea echipa din Alexandria cu 2-0.

De la cabine oaspetii au revenit montati astfel ca in minutul 49 au reusit sa reduca din diferenta .

In acest moment Adrian Filip a mutat decisiv reusind sa schimbe sistemul de joc facand astfel imposibil ca oaspetii sa ne poata domina .

In aceasta partida notam si debutul in tricoul echipei FC U Craiova al lui Ezaki Chihiro care a intrat in locul Villegas Perez Sebastian care a avut o evolutie apreciata de suporteri .

FC U Craiova forteaza iar in minutul 83 Samuel Zimta stabileste scorul final printr-o executie frumoasa .

FC U Craiova castiga cu 3-1 impotriva echipei CSM Alexandria .

FC U Craiova : Chindris Claudiu,Dananae Ovidiu,Ciuca Madalin,Avram Sorin,Negru Radu,Calu Cosmin,Villegas Perez Sebastian,Kovari Stefan,Raicea Alexandru,Lupu Sabin,Balan Claudiu

Rezerve :Mogosanu Sorin,Dina Eduard,Surugiu Olivian,Costea Florin,Zimta Samuel,Mot Laurentiu,Ezaki Chihiro .

In etapa urmatoare programata pe data de 6 octombrie,de la ora 15.00,FC U Craiova se va deplasa la Horezu, unde va intalni formatia locala Flacara.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.