Fotbal : FC U Craiova continua drumul in Cupa Romaniei - faza judeteana ! Dunarea Calafat - FC U Craiova 0-1
Fotbal : FC U Craiova continua drumul in Cupa Romaniei – faza judeteana ! Dunarea Calafat – FC U Craiova 0-1

Echipa FC U Craiova a reusit dupa un meci dificil sa continue drumul in Cupa Romaniei – faza judetului Dolj . Echipa antrenata de Nicolo Napoli si Ovidiu Turcu a inceput bine meciul iar in minutul 5 Claudiu Balan,golgeterul echipei, reuseste sa inscrie dintr-o pasa primita de la Armaselu Alexandru .

In minutul 10 o gaseste pe FC U Craiova tot in atac dar de aceasta data cu Alexandru Raicea care dupa o cursa pe partea dreapta suteaza in plasa laterala .

In minutul 19 autorul golului , Claudiu Balan scapa pe partea stanga si suteaza dar portarul echipei din Calafat respinge .

Minutul 20 aduce si prima ocazie pentru echipa din Calafat prin Draghici pe partea stanga a terenului suteaza dar Preda Andrei retine si tabela ramane la fel .

Pana la finalul primei reprize Dunarea Calafat are inca 2 ocazii clare de a inscrie dar Preda Andrei reuseste sa apere ambele ocazii .

Astfel se incheie prima repriza cu avantaj minim pentru FC U Craiova.

In repriza secunda Dunarea Calafat are prima ocazie in minutul 48 prin Matei cu un sut puternic dar Preda Andrei respinge in corner .

In minutul 50 Alexandru Raicea centreaza de pe partea dreapta dar Claudiu Balan nu reuseste sa inscrie .

In minutul 52 Mihai Dina vede cartonasul rosu dupa un atac dur la Tuca . Astfel ca FC U Craiova ramane pana la final in 10 jucatori .

Pana la final doar Alexandru Raicea si Claudiu Balan au amenintat poarta echipei Dunarea Calafat iar in ultimele minute Alexandru Raicea a ratat o ocazie singur cu portarul .

FC U Craiova : Preda Andrei,Dananae Ovidiu,Dina Eduard,Avram Marius,Luica Samuel,Stefan Claudiu,Armaselu Alexandru,Carstea Adrian,Raicea Alexandru,Dina Mihai,Balan Claudiu.

Rezerve: Mogosanu Sorin,Condrea Lucian,Dragomir Bogdan,Marinoiu Giani,Girbita Robert,Stancu Ionut,Gheorghe Andrei.

Antrenor : Ovidiu Turcu Director Tehnic : Nicolo Napoli .