Fotbal : FC U Craiova pierde 3 puncte impotriva echipei FC Voluntari 2

0
504

Fotbal : FC U Craiova pierde 3 puncte impotriva echipei FC Voluntari 2 1Azi incepand cu orele 17 pe stadionul Municipal din Severin , echipa FC U Craiova a primit vizita echipei FC Voluntari 2 . Aceasta partida a contat pentru etapa cu numarul 4 din Liga 3 Seria 3.

Meciul a inceput bine pentru echipa antrenata de Stefan Stoica iar in minutul 2 Claudiu Balan a avut prima ocazie de a inscrie . In acelasi minut oaspetii au avut si ei o ocazie dar fara nici o schimbare pe tabela .

Partida a continuat sub dominarea echipei FC U Craiova avand cateva ocazii de a inscrie . Dar cum in fotbal uneori ocaziile se razbuna , echipa FC Voluntari 2 inscrie in minutul 22 .

A urmat apoi cateva ocazii ale echipei FC U Craiova dar fara nici o modificare pe tabela astfel ca la pauza scorul a fost FC U Craiova – FC Voluntari 2  0-1.

In repriza secunda intra in joc Adrian Cirstea care in doar cateva minute este eliminat . Acesta a faultat un jucator al echipei FC Voluntari 2 iar arbitrul a considerat ca este un fault dur si a primit direct cartonasul rosu .

Dupa aceasta eliminare intra in joc Mihai Dina care il inlocuieste pe Eduard Dina .

Mihai Dina intra bine in joc si doar in cateva minute are cateva oportunitati de a inscrie dar nici una nu ajunge in plasa .

In minutul 78 Grecu primeste si el cartonasul rosu si parareste si el terenul de joc . Din acest minut FC U Craiova a evoluat in 9 jucatori .

In minutul 84 se produce a doua modificare pe tabela iar cei care marcheaza fiind tot cei de la FC Voluntari 2 .

Din pacate prestatia arbitrilor a fost una in dezavantajul echipei FC U Craiova care pierde 3 puncte importante si ajunge pe locul 7 in clasament .

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.