Daca ar trebui sa spun ce are special Nicolo atunci as spune ca este mai oltean decat multi dintre noi . A ales sa vina alaturi de FC U Craiova in Liga a 4-a si sa ii fie loial acestor culori dar si suporterilor care la fiecare meci ii scandeaza numele .
Nicolo Napoli s-a nascut 7 februarie 1962 la Palermo , Italia . Și-a început cariera de profesionist la varsta de 18 ani la Messina. S-a retras din activitate la 35 de ani de la Reggina. Cele mai multe partide le-a jucat pentru Cagliari, dar cele mai importante trofee le-a obținut la Juventus.
A absolvit școala de antrenori de la Coverciano. A antrenat mai multe echipe din Italia. A venit în România în 2003 când a antrenat-o pe FC Universitatea Craiova. A antrenat apoi la FC Brașov, CS Turnu Severin, Astra Giurgiu și CSM Politehnica Iași.
In prezent antreneaza cea mai iubita echipa din Oltenia : FC U Craiova !
Jurnal de Craiova impreuna cu toti suporterii ii transmit un sincer si calduros La multi ani !
Views: 0