Fotbal : Liga 3 a inceput ! Rezultate , marcatori si clasament Liga 3 prima etapa !

0
535

Liga 3 a debutat vineri iar Universitatea Craiova a reusit sa se impuna la Pancota impotriva echipei Soimii Lipova . ACSO Filiasi a reusit sa castige categoric cu 3-1 impotriva echipei Gilortul Targu Carbunesti iar Tractorul Cetate a pierdut in deplasarea de la Colonesti. Din pacate SR Brasov a pierdut la masa verde . Braşovenii nu au avut un al doilea medic prezent la stadion, acesta ajungând abia la circa 30 de minute de la ora oficială de începere a partidei. În aceste condiţii, arbitrul nu a permis startul jocului, iar Progresul va câştiga cu 3-0.

Iata programul celor cinci serii:

SERIA 1, etapa 1

vineri, 23 august, ora 18:00
FC Botosani 2 – Aerostar Bacau 1-3
Alexandru Piftor (45 – pen.) / Catalin Vraciu (7 – pen.), Razvan Gorovei (56), Alexandru Zaharia (88)
Ozana Targu Neamt – CSM Focsani 1-0
Andu Moisi (4)
CSM Bacau – Somuz Falticeni 0-1
Andrei Mateiciuc (78)

sambata, 24 august, ora 18:00
CSM Ceahlaul Piatra Neamt – Stiinta Miroslava 2-1
Arsene Luboya (53), Yoann Fellrath (90+4) / Eduard Sandu (68 – pen.)
CSM Pascani – SC Otelul Galati 1-2
Denis Iftimie (49) / Andrei Plesa (28), Marius Matei (42)
Universitatea Dunarea de Jos Galati – KSE Targu Secuiesc 0-0
Foresta Suceava – Sporting Liesti 3-0
Dudu Druga (40), Robert Grumezescu (50), Aurel June (84)
Husana Husi – Bucovina Radauti 0-1
Vasile Vitu (45)




SERIA 2, etapa 1

vineri, 23 august, ora 18:00
FCSB 2 – Agricola Borcea 2-2
(55 – pen.), (62) / Victor Militaru (33), Laurentiu Zaina (77)
Inainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavoda 3-3
Daniel Gheorghe (9), Cristian Frisc (28, 69) / Marius Boga (3 – autogol), Valentin Hristu (32 – pen.), Sorin Predescu (75)

sambata, 24 august, ora 18:00
Viitorul Ianca – CS Tunari 1-0
Alin Radu (9)
Metalul Buzau – Dacia Unirea Braila 5-0
Ionut Radu (30 – pen., 47 – pen.), Razvan Tanase (40), Alin Iacob (57), Catalin Barbas (90+2)
Recolta Gheorghe Doja – CS Medgidia 0-3
Stelian Misilaricu (55), Daniel Dogaru (75), Constantin Coman (85)
Mostistea Ulmu – CS Afumati 0-1
Vasile Stefan (77)
Poseidon Limanu-2 Mai – Unirea Slobozia 1-4
… (1) / Adrian Moldovan (20), Constantin Toma (31 – pen., 89), Alexandru Moise (65)
SC Popesti Leordeni – CS Faurei 3-0
Cristian Ontel (12, 70), Lucian Neata (38)

SERIA 3, etapa 1

Citeste si :  Universitatea Craiova a depus o cerere pentru a putea disputa meciul pe Stadionul Ion Oblemenco din Cupa Romaniei

vineri, 23 august, ora 18:00
CSM Slatina – Sporting Rosiori 1-0
Vasile Gheorghe (44)
Flacara Moreni – Olimpic Cetate Rasnov 1-1
Eugen Matei (33) / Alexandru Varlan (14)
FC Voluntari 2 – Unirea Bascov 3-3
Marius Sevastian (11), Adelin Voinescu (15), Vasile Mihai (39 – pen.) / Sebastian Ivan (6), Dragos Ciocarlan (43, 83)
CS U Craiova 2 – CS Balotesti 1-1
Marian Serban (90 – pen.) / Codrut Anghel (5)

sambata, 24 august, ora 18:00
SR Municipal Brasov – Progresul Spartac 0-3
Brasovenii nu au avut un al doilea medic prezent la stadion, acesta ajungand abia la circa 30 de minute de la ora oficiala de incepere a partidei. In aceste conditii, arbitrul nu a permis startul jocului, iar Progresul va castiga la ”masa verde”.
FC Pucioasa – CSM Alexandria 0-2
Bogdan Precup (34, 90)
CS Blejoi – AFC Astra 2 1-1
Cosmin Lambru (4) / Gheorghe Andronic (22)
Vedita Colonesti – Tractorul Cetate 1-0
Andrei Bara (85)





SERIA 4, etapa 1

vineri, 23 august, ora 18:00
CSC Dumbravita – LPS Cetate Deva 1-2
Marco Enciu (85) / Adrian Carstea (66), Cristian Cocan (90+2)
Soimii Lipova – U Craiova 1948 SA 0-1
Marian Stoenac (49)

sambata, 24 august, ora 18:00
Fortuna Becicherecu Mic – ACS Poli Timisoara 1-1
Dacian Barza (40) / Nafi Iseini (89)
Progresul Pecica – Crisul Chisineu Cris 1-1
Arsene (4) / Rosu (24 – pen.)
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – Gloria Lunca Teuz Cermei 3-1
Silaghi (45), Bate (66), Mancas (82) / Gruiescu (4)
Viitorul Daesti – CS Hunedoara 4-2
Florin Costea (14, 73, 84), George Neacsu (89) / Andrei Vainc (23), Andrei Kocsis (90)
National Sebis – Flacara Horezu 0-2
Dinu (27), Gueye Mansour (61)
Gilortul Targu Carbunesti – ACSO Filiasi 1-3
Andrei Melita () / Claudiu Ghighilicea (doua), Ion Cretu ()

 

SERIA 5, etapa 1

vineri, 23 august, ora 18:00
Viitorul Selimbar – Unirea 1924 2-1
Alexandru Neacsa (16, 36) / Alexandru Giurgiu (40)
Avantul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1
Vlad Bujor (36) / Alexandru Taciuc (3)
CSC Sanmartin – Luceafarul Oradea 3-6
Ionut Ban (18), Sergiu Pop (23 – pen., 87 – pen.) / Andrei Pasca (3), Mihai Maxin (13), George Paraschiv (16 – pen.), Alexandru Core (34), Vlad Prejmerean (52 – pen.), Paul Mitrica (76 – pen.)
CFR Cluj 2 – Industria Galda 2-0
Mihai Gadea (37, 50)
Sticla Ariesul Turda – Minaur Baia Mare 2-1
Sebastian Salcau (46, 73 – pen.) / Alexandru Musca (87)

Citeste si :  Fotbal : Becali si-a luat fundas stanga de nationala! Cristian Manea a semnat cu FCSB

sambata, 24 august, ora 18:00
SCM Zalau – Unirea Dej 0-2
Andrei Pop (19, 72)
Unu Fotbal Club Gloria – Sanatatea Cluj 0-2
Dan Roman (2), Laurentiu Rus (70)
Fotbal Comuna Recea – Metalurgistul Cugir 2-1
Viorel Chinde (30), Romario Rus (80) / Claudiu Coltor (32)




Clasament liga 3

total acasa deplasare
Liga 3, Seria 1 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Foresta Suceava 1 1 3-0 3 1 3 – 0 3 0 – 0
2 Aerostar Bacău 1 1 3-1 3 3 0 – 0 1 3 – 1 3
3 SC Oţelul Galaţi 1 1 2-1 3 3 0 – 0 1 2 – 1 3
4 CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1 1 2-1 3 1 2 – 1 3 0 – 0
5 Şomuz Fălticeni 1 1 1-0 3 3 0 – 0 1 1 – 0 3
6 Ozana Târgu Neamţ 1 1 1-0 3 1 1 – 0 3 0 – 0
7 Bucovina Rădăuţi 1 1 1-0 3 3 0 – 0 1 1 – 0 3
8 Universitatea Dunărea de Jos Galaţi 1 1 0-0 1 -2 1 0 – 0 1 0 – 0
9 KSE Târgu Secuiesc 1 1 0-0 1 1 0 – 0 1 0 – 0 1
10 Ştiinţa Miroslava 1 1 1-2 0 – 0 1 1 – 2
11 CSM Paşcani 1 1 1-2 -3 1 1 – 2 0 – 0
12 Huşana Huşi 1 1 0-1 -3 1 0 – 1 0 – 0
13 CSM Focşani 1 1 0-1 0 – 0 1 0 – 1
14 CSM Bacău 1 1 0-1 -3 1 0 – 1 0 – 0
15 FC Botoşani 2 1 1 1-3 -3 1 1 – 3 0 – 0
16 Sporting Lieşti 1 1 0-3 0 – 0 1 0 – 3
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 2 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Metalul Buzău 1 1 5-0 3 1 5 – 0 3 0 – 0
2 Unirea Slobozia 1 1 4-1 3 3 0 – 0 1 4 – 1 3
3 SC Popeşti Leordeni 1 1 3-0 3 1 3 – 0 3 0 – 0
4 CS Medgidia 1 1 3-0 3 3 0 – 0 1 3 – 0 3
5 Viitorul Ianca 1 1 1-0 3 1 1 – 0 3 0 – 0
6 CS Afumaţi 1 1 1-0 3 3 0 – 0 1 1 – 0 3
7 Înainte Modelu 1 1 3-3 1 -2 1 3 – 3 1 0 – 0
8 Axiopolis Sport Cernavodă 1 1 3-3 1 1 0 – 0 1 3 – 3 1
9 FCSB 2 1 1 2-2 1 -2 1 2 – 2 1 0 – 0
10 Agricola Borcea 1 1 2-2 1 1 0 – 0 1 2 – 2 1
11 Mostiştea Ulmu 1 1 0-1 -3 1 0 – 1 0 – 0
12 CS Tunari 1 1 0-1 0 – 0 1 0 – 1
13 Poseidon Limanu-2 Mai 1 1 1-4 -3 1 1 – 4 0 – 0
14 Recolta Gheorghe Doja 1 1 0-3 -3 1 0 – 3 0 – 0
15 CS Făurei 1 1 0-3 0 – 0 1 0 – 3
16 Dacia Unirea Brăila 1 1 0-5 0 – 0 1 0 – 5
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 3 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Progresul Spartac 1 1 3-0 3 3 0 – 0 1 3 – 0 3
2 CSM Alexandria 1 1 2-0 3 3 0 – 0 1 2 – 0 3
3 Vediţa Coloneşti 1 1 1-0 3 1 1 – 0 3 0 – 0
4 CSM Slatina 1 1 1-0 3 1 1 – 0 3 0 – 0
5 Unirea Bascov 1 1 3-3 1 1 0 – 0 1 3 – 3 1
6 FC Voluntari 2 1 1 3-3 1 -2 1 3 – 3 1 0 – 0
7 CS U Craiova 2 1 1 1-1 1 -2 1 1 – 1 1 0 – 0
8 Olimpic Cetate Râşnov 1 1 1-1 1 1 0 – 0 1 1 – 1 1
9 Flacăra Moreni 1 1 1-1 1 -2 1 1 – 1 1 0 – 0
10 CS Blejoi 1 1 1-1 1 -2 1 1 – 1 1 0 – 0
11 CS Baloteşti 1 1 1-1 1 1 0 – 0 1 1 – 1 1
12 AFC Astra 2 1 1 1-1 1 1 0 – 0 1 1 – 1 1
13 Tractorul Cetate 1 1 0-1 0 – 0 1 0 – 1
14 Sporting Roşiori 1 1 0-1 0 – 0 1 0 – 1
15 FC Pucioasa 1 1 0-2 -3 1 0 – 2 0 – 0
16 SR Municipal Braşov 1 1 0-3 -3 1 0 – 3 0 – 0
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 4 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Viitorul Dăeşti 1 1 4-2 3 1 4 – 2 3 0 – 0
2 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1 1 3-1 3 1 3 – 1 3 0 – 0
3 ACSO Filiaşi 1 1 3-1 3 3 0 – 0 1 3 – 1 3
4 Flacăra Horezu 1 1 2-0 3 3 0 – 0 1 2 – 0 3
5 LPS Cetate Deva 1 1 2-1 3 3 0 – 0 1 2 – 1 3
6 Universitatea Craiova 1 1 1-0 3 3 0 – 0 1 1 – 0 3
7 Progresul Pecica 1 1 1-1 1 -2 1 1 – 1 1 0 – 0
8 Fortuna Becicherecu Mic 1 1 1-1 1 -2 1 1 – 1 1 0 – 0
9 Crişul Chişineu Criş 1 1 1-1 1 1 0 – 0 1 1 – 1 1
10 ACS Poli Timişoara 1 1 1-1 1 1 0 – 0 1 1 – 1 1
11 CSC Dumbrăviţa 1 1 1-2 -3 1 1 – 2 0 – 0
12 Şoimii Lipova 1 1 0-1 -3 1 0 – 1 0 – 0
13 CS Hunedoara 1 1 2-4 0 – 0 1 2 – 4
14 Gloria Lunca Teuz Cermei 1 1 1-3 0 – 0 1 1 – 3
15 Gilortul Târgu Cărbuneşti 1 1 1-3 -3 1 1 – 3 0 – 0
16 Naţional Sebiş 1 1 0-2 -3 1 0 – 2 0 – 0
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 5 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Luceafărul Oradea 1 1 6-3 3 3 0 – 0 1 6 – 3 3
2 Unirea Dej 1 1 2-0 3 3 0 – 0 1 2 – 0 3
3 Sănătatea Cluj 1 1 2-0 3 3 0 – 0 1 2 – 0 3
4 CFR Cluj 2 1 1 2-0 3 1 2 – 0 3 0 – 0
5 Viitorul Şelimbăr 1 1 2-1 3 1 2 – 1 3 0 – 0
6 Sticla Arieşul Turda 1 1 2-1 3 1 2 – 1 3 0 – 0
7 Fotbal Comuna Recea 1 1 2-1 3 1 2 – 1 3 0 – 0
8 Avântul Reghin 1 1 1-1 1 -2 1 1 – 1 1 0 – 0
9 AFC Odorheiu Secuiesc 1 1 1-1 1 1 0 – 0 1 1 – 1 1
10 Unirea 1924 1 1 1-2 0 – 0 1 1 – 2
11 Minaur Baia Mare 1 1 1-2 0 – 0 1 1 – 2
12 Metalurgistul Cugir 1 1 1-2 0 – 0 1 1 – 2
13 Unu Fotbal Club Gloria 1 1 0-2 -3 1 0 – 2 0 – 0
14 SCM Zalău 1 1 0-2 -3 1 0 – 2 0 – 0
15 Industria Galda 1 1 0-2 0 – 0 1 0 – 2
16 CSC Sânmartin 1 1 3-6 -3 1 3 – 6 0 – 0
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.