Fotbal : Liga 3 Etapa 2 ! Rezultate , marcatori si clasament !

0
822

Liga 3 a avut programat etapa 2 iar Jurnal de Craiova va prezinta rezultatele , marcatorii si clasamentul ! Universitatea Craiova continua seria victoriilor dupa ce azi a invins Gilortul Targu Carbunesti. ACSO Filiasi , urmatorul adversar al Stiintei, a reusit sa castige in deplasare la ACS Poli Timişoara , Flacara Horezu a reusit sa se impuna impotriva echipei Soimii Lipova .

SERIA 1, etapa 2

vineri, 30 august, ora 18:00
Aerostar Bacau – Somuz Falticeni 1-0
Cosmin Nemtanu (80)
FC Botosani 2 – Ozana Targu Neamt 1-1
Alexandru Piftor (65 – penalty) / Alexandru Zaharia (18)

sambata, 31 august, ora 18:00
Bucovina Radauti – CSM Bacau 1-0
Radu Ungurianu (35 – penalty)
Sporting Liesti – Husana Husi 2-1
George Birladeanu (8 – penalty), George Danaila (58) / Sergiu Girgea (10)
KSE Targu Secuiesc – Foresta Suceava 1-1
Szilard Kanyo (11) / Alexandru Marin (19)
Stiinta Miroslava – CSM Pascani 3-2
Eduard Savoaia (29), Alexandru Florean (73), Vladut Mocanu (90) / Denis Iftimie (15 – penalty), Ionut Chiriac (17)
CSM Focsani – CSM Ceahlaul Piatra Neamt 2-1
Stefan Lupu (19 – penalty), Stefan Burghiu (31) / Arsene Luboya (28)

sambata, 31 august, ora 19:00
SC Otelul Galati – Universitatea Dunarea de Jos Galati 2-0
Marius Matei (20, 75)

Clasament liga 3

total acasa deplasare
Liga 3, Seria 1 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 SC Oţelul Galaţi 2 2 4-1 6 3 1 2 – 0 3 1 2 – 1 3
2 Aerostar Bacău 2 2 4-1 6 3 1 1 – 0 3 1 3 – 1 3
3 Bucovina Rădăuţi 2 2 2-0 6 3 1 1 – 0 3 1 1 – 0 3
4 Foresta Suceava 2 1 1 4-1 4 1 1 3 – 0 3 1 1 – 1 1
5 Ozana Târgu Neamţ 2 1 1 2-1 4 1 1 1 – 0 3 1 1 – 1 1
6 Ştiinţa Miroslava 2 1 1 4-4 3 1 3 – 2 3 1 1 – 2
7 CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2 1 1 3-3 3 1 2 – 1 3 1 1 – 2
8 CSM Focşani 2 1 1 2-2 3 1 2 – 1 3 1 0 – 1
9 Şomuz Fălticeni 2 1 1 1-1 3 3 0 – 0 1 1 1 – 1 3
10 Sporting Lieşti 2 1 1 2-4 3 1 2 – 1 3 1 0 – 3
11 KSE Târgu Secuiesc 2 2 1-1 2 -1 1 1 – 1 1 1 0 – 0 1
12 FC Botoşani 2 2 1 1 2-4 1 -5 1 1 2 – 4 1 0 – 0
13 Universitatea Dunărea de Jos Galaţi 2 1 1 0-2 1 -2 1 0 – 0 1 1 0 – 2
14 CSM Paşcani 2 2 3-5 -3 1 1 – 2 1 2 – 3
15 Huşana Huşi 2 2 1-3 -3 1 0 – 1 1 1 – 2
16 CSM Bacău 2 2 0-2 -3 1 0 – 1 1 0 – 1

 




SERIA 2, etapa 2

vineri, 30 august, ora 18:00
Dacia Unirea Braila – Recolta Gheorghe Doja 3-2
Rares Cristea (38, 49), Razvan Bacanu (61) / Alexandru Herea (27), Vladut Popescu (69)

sambata, 31 august, ora 18:00
CS Tunari – CS Faurei 3-2
Mihai Adascalitei (43, 55, 84) / Stelian Nicolita (67), Stefan Puscasu (75 – pen.)
Axiopolis Sport Cernavoda – SC Popesti Leordeni 1-4
Sorin Predescu (63) / Andrei Bolozan (10), Cristian Ontel (52, 68 – penalty), Daniel Ciotoianu (90)
Unirea Slobozia – Inainte Modelu 2-0
Adrian Moldovan (60), Mihaita Nastase (75)
CS Afumati – Poseidon Limanu-2 Mai 2-0
Robert Buduroi (31), Mugurel Dedu (42)
Agricola Borcea – Mostistea Ulmu 2-2
Laurentiu Zaina (48, 65)/ Costin Lazar (72), Andrei Truta (80)
CS Medgidia – FCSB 2 0-0
Viitorul Ianca – Metalul Buzau 1-3
Marius Dima (21 – penalty) / Ionut Radu (57), Patrick Benga (62), Gabriel Preda (84 – autogol)

Citeste si :  Fotbal : Procesul privind palmaresul echipei Universitatea Craiova in pronuntare
Liga 3, Seria 2 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Metalul Buzău 2 2 8-1 6 3 1 5 – 0 3 1 3 – 1 3
2 SC Popeşti Leordeni 2 2 7-1 6 3 1 3 – 0 3 1 4 – 1 3
3 Unirea Slobozia 2 2 6-1 6 3 1 2 – 0 3 1 4 – 1 3
4 CS Afumaţi 2 2 3-0 6 3 1 2 – 0 3 1 1 – 0 3
5 CS Medgidia 2 1 1 3-0 4 1 1 0 – 0 1 1 3 – 0 3
6 CS Tunari 2 1 1 3-3 3 1 3 – 2 3 1 0 – 1
7 Viitorul Ianca 2 1 1 2-3 3 -3 1 1 2 – 3 3 0 – 0
8 Dacia Unirea Brăila 2 1 1 3-7 3 1 3 – 2 3 1 0 – 5
9 Agricola Borcea 2 2 4-4 2 -1 1 2 – 2 1 1 2 – 2 1
10 FCSB 2 2 2 2-2 2 -1 1 2 – 2 1 1 0 – 0 1
11 Mostiştea Ulmu 2 1 1 2-3 1 -2 1 0 – 1 1 2 – 2 1
12 Înainte Modelu 2 1 1 3-5 1 -2 1 3 – 3 1 1 0 – 2
13 Axiopolis Sport Cernavodă 2 1 1 4-7 1 -2 1 1 – 4 1 3 – 3 1
14 Recolta Gheorghe Doja 2 2 2-6 -3 1 0 – 3 1 2 – 3
15 CS Făurei 2 2 2-6 0 – 0 2 2 – 6
16 Poseidon Limanu-2 Mai 2 2 1-6 -3 1 1 – 4 1 0 – 2





SERIA 3, etapa 2

vineri, 30 august, ora 18:00
Unirea Bascov – CS U Craiova 2 2-2
Sebastian Ivan (49), Eduard Neacsu (50) / Raul Baicu (40), Luis Nitu (86)
AFC Astra 2 – Vedita Colonesti 0-1
Marius Savu (15)
CSM Alexandria – CS Blejoi 0-0

sambata, 31 august, ora 18:00
Progresul Spartac – CS Balotesti 2-0
Ionut Tudorache (47), Ciprian Stanciu (73)
Olimpic Cetate Rasnov – FC Voluntari 2 1-2
Flavius Staicu (64) / Ilie Alexandru (78), Viorel Brocea (84)
Sporting Rosiori – Flacara Moreni 1-0
Liviu Floricel (20)
Tractorul Cetate – CSM Slatina 0-8
Alexandru Capata (14, 66, 68), Vasile Gheorghe (26, 81), Daniel Turlea (83), Grigore Ceapa (89, 90+1)
SR Municipal Brasov – FC Pucioasa 1-0
Marian Cristescu (12)

Citeste si :  Fotbal : Liga 3 a inceput ! Rezultate , marcatori si clasament Liga 3 prima etapa !
Liga 3, Seria 3 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 CSM Slatina 2 2 9-0 6 3 1 1 – 0 3 1 8 – 0 3
2 Progresul Spartac 2 2 5-0 6 3 1 2 – 0 3 1 3 – 0 3
3 Vediţa Coloneşti 2 2 2-0 6 3 1 1 – 0 3 1 1 – 0 3
4 CSM Alexandria 2 1 1 2-0 4 1 1 0 – 0 1 1 2 – 0 3
5 FC Voluntari 2 2 1 1 5-4 4 1 1 3 – 3 1 1 2 – 1 3
6 Sporting Roşiori 2 1 1 1-1 3 1 1 – 0 3 1 0 – 1
7 SR Municipal Braşov 2 1 1 1-3 3 -3 1 1 1 – 3 3 0 – 0
8 Unirea Bascov 2 2 5-5 2 -1 1 2 – 2 1 1 3 – 3 1
9 CS U Craiova 2 2 2 3-3 2 -1 1 1 – 1 1 1 2 – 2 1
10 CS Blejoi 2 2 1-1 2 -1 1 1 – 1 1 1 0 – 0 1
11 Olimpic Cetate Râşnov 2 1 1 2-3 1 -2 1 1 – 2 1 1 – 1 1
12 Flacăra Moreni 2 1 1 1-2 1 -2 1 1 – 1 1 1 0 – 1
13 AFC Astra 2 2 1 1 1-2 1 -2 1 0 – 1 1 1 – 1 1
14 CS Baloteşti 2 1 1 1-3 1 1 0 – 0 1 1 1 – 3 1
15 FC Pucioasa 2 2 0-3 -3 1 0 – 2 1 0 – 1
16 Tractorul Cetate 2 2 0-9 -3 1 0 – 8 1 0 – 1





SERIA 4, etapa 2

vineri, 30 august, ora 18:00
ACS Poli Timisoara – ACSO Filiasi 1-2
Sebastian Velcota (65) / Claudiu Ghighilicea (55, 83)
LPS Cetate Deva – CSC Ghiroda si Giarmata Vii 0-4
Sebastian Budur (19), Liviu Herci (32), Cosmin Mancas (69 – penalty, 72)

sambata, 31 august, ora 18:00
Universitatea Craiova – Gilortul Targu Carbunesti 2-1
Kevin Trabalka (54), Sorin Avram (73) / Andrei Melita (57)
Flacara Horezu – Soimii Lipova 2-0
Gueye Mansour (43, 64)
CS Hunedoara – National Sebis 4-2
Flavius Iacob (26), Andrei Vasinc (43), Robert Cristian (44 – penalty), Eduard Cornea (73 – autogol) / Cristian Hojda (18), Adrian Balha (65)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Viitorul Daesti 2-4
Bogdan Burla (42), Claudiu Matis (54) / Andrei Dima (10), Florian Pirvu (11), George Neacsu (79), Stefan Pasoi (84)
Crisul Chisineu Cris – CSC Dumbravita 1-1
Raul Ember (58)/ Octavian Draghici (88)
Fortuna Becicherecu Mic – Progresul Pecica 2-0
Claudiu Rosie (12), Joseph Anagor (71)

Liga 3, Seria 4 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2 2 7-1 6 3 1 3 – 1 3 1 4 – 0 3
2 Viitorul Dăeşti 2 2 8-4 6 3 1 4 – 2 3 1 4 – 2 3
3 Flacăra Horezu 2 2 4-0 6 3 1 2 – 0 3 1 2 – 0 3
4 ACSO Filiaşi 2 2 5-2 6 6 0 – 0 2 5 – 2 6
5 Universitatea Craiova 2 2 3-1 6 3 1 2 – 1 3 1 1 – 0 3
6 Fortuna Becicherecu Mic 2 1 1 3-1 4 -2 1 1 3 – 1 4 0 – 0
7 CS Hunedoara 2 1 1 6-6 3 1 4 – 2 3 1 2 – 4
8 LPS Cetate Deva 2 1 1 2-5 3 1 0 – 4 1 2 – 1 3
9 Crişul Chişineu Criş 2 2 2-2 2 -1 1 1 – 1 1 1 1 – 1 1
10 CSC Dumbrăviţa 2 1 1 2-3 1 -2 1 1 – 2 1 1 – 1 1
11 ACS Poli Timişoara 2 1 1 2-3 1 -2 1 1 – 2 1 1 – 1 1
12 Progresul Pecica 2 1 1 1-3 1 -2 1 1 – 1 1 1 0 – 2
13 Gilortul Târgu Cărbuneşti 2 2 2-5 -3 1 1 – 3 1 1 – 2
14 Şoimii Lipova 2 2 0-3 -3 1 0 – 1 1 0 – 2
15 Gloria Lunca Teuz Cermei 2 2 3-7 -3 1 2 – 4 1 1 – 3
16 Naţional Sebiş 2 2 2-6 -3 1 0 – 2 1 2 – 4
Citeste si :  Fotbal : FC U Craiova intalneste CSM Alexandria sambata pe Municipal





SERIA 5, etapa 2

vineri, 30 august, ora 18:00
Unirea Dej – Metalurgistul Cugir 0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CSC Sanmartin 3-3
Sandu Iovu (19), Robert Jakab (62), Sebastian Bucur (88) / Sergiu Pop (36 – penalty), Florin Pop (71), Cyrus Habakuk (86)
Sanatatea Cluj – Avantul Reghin 1-1
Andrei Ceaca (58) / Adrian Murar (31)

sambata, 31 august, ora 18:00
Minaur Baia Mare – Fotbal Comuna Recea 1-1
Adrian Bedea (64) / Adrian Micas (37)
Industria Galda – Sticla Ariesul Turda 0-1
Erik Oltean (35)
Luceafarul Oradea – CFR Cluj 2 2-1
(30), (52) / (22)
Unirea 1924 – Unu Fotbal Club Gloria 4-0
Ionut Frasineanu (27), Alexandru Giurgiu (66), Ioan Petresc (80), Andrei Bardea (88)
SCM Zalau – Viitorul Selimbar 2-2
Sebastian Culda (39), Didier Koula (83) / Alexandru Curtean (24), Ciprian Natea (90+2)

Liga 3, Seria 5 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Sticla Arieşul Turda 2 2 3-1 6 3 1 2 – 1 3 1 1 – 0 3
2 Sănătatea Cluj 2 1 1 3-1 4 1 1 1 – 1 1 1 2 – 0 3
3 Unirea Dej 2 1 1 2-0 4 1 1 0 – 0 1 1 2 – 0 3
4 Viitorul Şelimbăr 2 1 1 4-3 4 1 1 2 – 1 3 1 2 – 2 1
5 Fotbal Comuna Recea 2 1 1 3-2 4 1 1 2 – 1 3 1 1 – 1 1
6 CFR Cluj 2 2 1 1 3-2 3 1 2 – 0 3 1 1 – 2
7 Unu Fotbal Club Gloria 2 1 2 4-6 3 -3 1 1 4 – 2 3 1 0 – 4
8 AFC Odorheiu Secuiesc 2 2 4-4 2 -1 1 3 – 3 1 1 1 – 1 1
9 Avântul Reghin 2 2 2-2 2 -1 1 1 – 1 1 1 1 – 1 1
10 Minaur Baia Mare 2 1 1 2-3 1 -2 1 1 – 1 1 1 1 – 2
11 Metalurgistul Cugir 2 1 1 1-2 1 1 0 – 0 1 1 1 – 2 1
12 CSC Sânmartin 2 1 1 6-9 1 -2 1 3 – 6 1 3 – 3 1
13 Unirea 1924 1 1 1-2 0 – 0 1 1 – 2
14 Industria Galda 2 2 0-3 -3 1 0 – 1 1 0 – 2
15 SCM Zalău 2 1 1 2-4 -5 -5 1 1 2 – 4 1 0 – 0
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.