Fotbal : Liga 3 Seria 3 Rezultate etapa 18 si programul etapei cu numarul 19 !

0
389

Fotbal : Liga 3 Seria 3 Rezultate etapa 18 si programul etapei cu numarul 19 ! 1Etapa cu numarul 18 a fost ultima pe banca echipei Universitatea Craiova a lui Nicolo Napoli , in locul lui antrenor principal pana la finalul sezonului este Adrian Filip care a fost antrenor secund al echipei Universitatea Craiova .

Va prezentam rezultatele etapei cu numarul 18 ! 

vineri, 15 martie, ora 15:00
Atletic Bradu – Turris Oltul Turnu Magurele 1-5
Adrian Cinca (27) / Adrian Voicu (9), Cristian Ciobanu (15), Remus Tranca (31), Antonio Cruceru (42), Liviu Bajenaru (78)
Flacara Moreni – CSM Alexandria 2-1
Andrei Iliescu (5), Marius Zidaroiu (32 – pen.) / Catalin Descultu (28)
Viitorul Domnesti – Flacara Horezu 0-1
Ionut Neamtu (15)
AFC Hermannstadt 2 – AFC Astra 2 4-6
Ruben Sumanariu (43), Paul Hodea (66, 69, 71) / Gabriel Serban (4, 90+2), Alexandru Duminica (15), David Braila (37, 55), Paulian Banu (82)
CS U Craiova 2 – ACSO Filiasi 2-3
Alexandru Zete (47), Alexandru Vulpe (65) / Claudiu Stefan (28), Marian Stoenac (70), Sabin Lupu (75)

Citeste si :  Fotbal : Universitatea Craiova va ureaza Craciun Fericit !

sambata, 16 martie, ora 15:00
FC Pucioasa – Universitatea Craiova 2-2
Tiberiu Calofir (10), Narcis Marina (15) / Ovidiu Dananae (59), Claudiu Balan (90+5 – pen.)
ACS SR Municipal Brasov – FC Voluntari 2 0-0
Sporting Rosiori – Unirea Bascov 1-0
Iulian Uratu (24)

Liga 3, Seria 3 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Turris Oltul Turnu Măgurele 18 13 4 1 48-10 43 16 8 1 27 – 4 25 5 3 1 21 – 6 18
2 Flacăra Horezu 18 10 7 1 25-9 37 10 6 3 15 – 3 21 4 4 1 10 – 6 16
3 Universitatea Craiova 18 10 5 3 40-16 35 8 6 1 2 25 – 7 19 4 4 1 15 – 9 16
4 AFC Astra 2 18 9 5 4 34-25 32 5 3 3 3 12 – 14 12 6 2 1 22 – 11 20
5 ACS SR Municipal Braşov 18 9 4 5 33-23 31 4 3 2 4 10 – 12 11 6 2 1 23 – 11 20
6 CSM Alexandria 18 9 2 7 34-19 29 2 5 1 3 15 – 5 16 4 1 4 19 – 14 13
7 FC Voluntari 2 18 8 5 5 27-18 29 2 3 2 4 12 – 14 11 5 3 1 15 – 4 18
8 ACSO Filiaşi 18 9 2 7 29-28 29 2 6 1 2 18 – 13 19 3 1 5 11 – 15 10
9 FC Pucioasa 18 7 4 7 33-22 25 -2 6 2 1 28 – 10 20 1 2 6 5 – 12 5
10 Unirea Bascov 18 5 8 5 23-22 23 -4 3 5 1 11 – 5 14 2 3 4 12 – 17 9
11 CS U Craiova 2 18 4 7 7 32-29 19 -8 1 5 3 17 – 13 8 3 2 4 15 – 16 11
12 Flacăra Moreni 18 6 1 11 16-28 19 -8 4 1 4 11 – 12 13 2 7 5 – 16 6
13 Sporting Roşiori 18 4 6 8 22-31 18 -9 2 3 4 9 – 12 9 2 3 4 13 – 19 9
14 AFC Hermannstadt 2 18 4 4 10 26-41 16 -11 2 1 6 15 – 25 7 2 3 4 11 – 16 9
15 Atletic Bradu 18 4 2 12 18-43 14 -13 2 2 5 12 – 24 8 2 7 6 – 19 6
16 Viitorul Domneşti 18 18 10-86 -27 9 4 – 36 9 6 – 50
total acasa deplasare
Citeste si :  Fotbal : Premiera in Romania ! Jucatorii echipei Universitatea Craiova , Florin Costea si Mihai Dina si-au achizitionat Cardul de Fidelitate !

Program Etapa 19

vineri, 22 martie, ora 15:00
CS U Craiova 2 – AS FC Pucioasa
ACSO Filiaşi – CS Sporting Roşiori 2008
AFC Astra 2 – ACS Viitorul Domneşti
CSM Alexandria – CS Atletic Bradu
SC FC Voluntari SA 2 – Universitatea Craiova

Sambata, 23 martie, ora 15:00
ACS Unirea Bascov – AFC Hermannstadt 2
ACS Flacăra Horezu – CSM Flacăra Moreni
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – ACS SR Municipal Braşov

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.