Fotbal / Ovidiu Dananae, FC U Craiova : Ne bucuram ca am reusit multe faze de joc

0
305

Etapa cu numarul 4 din Cupa Romaniei Faza Judeteana a adus pe Stadionul Aripile echipa FC U Craiova si As City Leu din Liga a V-a .Pentru prima oara FC U Craiova a fost oaspete pe stadionul Aripile .

Meciul a fost la discretia echipei FC U Craiova care in minutul 35 al primei reprize deja avea un avans urias ! Elevii antrenati de Ovidiu Turcu au reusit sa inscrie 7 goluri.

Pana la pauza nu au reusit sa inscrie chiar daca au avut ocazii mari de a intra la vestiare cu o diferenta imensa.

Dupa pauza FC U Craiova a reusit inca 6 goluri astfel ca la finalul celor 90 de minute scorul a fost 0 – 13 pentru FC U Craiova.