Fotbal : Primul tur al Cupei Romaniei, faza judeteana Dolj A.S. Prietenia Craiova paraseste competitia 1Meciurile primei runde din faza judeţeană Dolj, a Cupei României, au avut loc duminică 20 august 2017,de la ora 11.00.În această primă etapă au intrat echipele din Liga a 5 a Dolj.Rezultatele înregistrate sunt următoarele :

30) A.S. VIITORUL TUGLUI – A.S. VOINTA BELCIN    0 – 3

Fotbal : Primul tur al Cupei Romaniei, faza judeteana Dolj A.S. Prietenia Craiova paraseste competitia 2

Am fost alaturi la meciul dintre A.S. PRIETENIA CRAIOVA si A.S. FULGERUL INTORSURA .

Partida s-a disputat la Radovan iar cea care continua cursa in Cupa Romaniei este A.S. FULGERUL INTORSURA  care a inceput meciul foarte determinati . Echipa din Craiova a avut unele probleme de lot , cativa jucatori au fost suspendati si nu au putut evolua .

In afara celor care au fost suspendati au fost si cativa jucatori care nu au putut ajunge la acest meci astfel ca nu au putut alinia cel mai bun 11 .

Echipa din Intorsura a intrat cu dorinta de a invinge iar dupa 25 de minute aveau deja primul gol marcat . Pana la pauza scorul a ajuns la 2-0 pentru echipa din Intorsura ca apoi cu 15 minute inainte de fluierul final , A.S. Prietenia Craiova sa reduca din diferenta fiind si scorul final A.S. PRIETENIA CRAIOVA – A.S. FULGERUL INTORSURA    1 – 2 .

Am facut si un mic album la acest meci disponibil aici !