Fotbal : Programul meciurilor din Turul 2 al Cupei României, ediția 2023-2024! ACSO Filiasi intalneste Viitorul Şimian

0
671

Federația Română de Fotbal a stabilit joi seară, 3 august 2023, meciurile din Turul 2, ediția 2023-2024.

Partidele, 30 la număr, sunt programate să aibă loc în data de 9 august 2023, de la ora 17:30, într-o singură manșă, eliminatorie.

În această fază a competiției participă un total de 60 de echipe, după cum urmează, potrivit unui anunț al FRF:

  • 38 de echipe calificate din Turul 1, printre care sunt patru dintre cele șapte câștigătoare ale Fazei regionale,
  • 2 ocupante ale locului 3 din play-off-ul sezonului recent al Ligii 3, care nu au intrat în Turul 1,
  • 14 ocupante ale locurilor 1 și 2 din play-off-ul Ligii 3, echipe care nu au reușit să promoveze în Liga 2,
  • 4 echipe retrogradate în această primăvară din Liga 2,
  • 2 ultimele clasate într-o ierarhie a celor cinci nou-promovate în Liga 2.

Iată programul meciurilor care sunt programate miercuri, 9 august, de la ora 17:30:

CS Viitorul Ianca/ AFC 1919 Dacia Unirea Brăila   – ACS Unirea Braniştea
CS Lotus Băile Felix   – FC Bihor Oradea
CS Crişul Chişineu Criş   – CS Şoimii Lipova
ACB Ineu   – ACS Progresul Pecica
CS Sănătatea Servicii Publice   – ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj
SCM Zalău   – CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud
CSM Olimpia Satu Mare   – CS Minaur Baia Mare
AFC Odorheiu Secuiesc   – Fotbal Club Braşov
ACS Tg. Mureş 1898 – MSE 1898   – CS Unirea Ungheni 2018
CS Universitar din Alba Iulia   – CS Metalurgistul Cugir
CS Gloria al Oraşului Geoagiu   – CSM Deva
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   – SC Fotbal Club Ripensia Timișoara
CS Phoenix Buziaş   – Politehnica Timișoara
AFC Voinţa Lupac   – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița
CSM Jiul Petroşani   – ACS Flacăra Horezu
ASC Olimpic Zărneşti   – ACS Muscelul Câmpulung Elite
SCM Râmnicu Vâlcea   – ACS Viitorul Dăeşti
ACS Viitorul Şimian   – ACSO Filiaşi
ACS Vediţa Coloneşti   – CSO Petrolul Potcoava
CSM Flacăra Moreni   – CSO Plopeni
ACS Unirea Bascov   – CS Afumaţi
CS Gloria Băneasa   – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
ACS Viitorul Ileana   – SC Popeşti-Leordeni
CS Păuleşti   – AFC Metalul Buzău
CSM Râmnicu Sărat   – CS Blejoi
CS Axiopolis Cernavodă   – CS Amara
AS FC Rapid Brodoc   – CS Sporting Lieşti
ACS Fotbal Club Bacău   – CSM Bacău
ACS Şomuz Fălticeni   – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Bucovina Rădăuţi   – ACS Foresta Suceava

 

FAZA NAȚIONALĂ
Turul 1: 2 august 2023
Turul 2: 9 august 2023
Turul 3: 16 august 2023
Play-off: 30 august 2023
Faza grupelor, etapa 1: 27 septembrie 2023
Faza grupelor, etapa 2: 1 noiembrie 2023
Faza grupelor, etapa 3: 6 decembrie 2023
Sferturi de finală: 3 aprilie 2024
Semifinale: 24 aprilie 2024
Finala Cupei României: 15 mai 2024

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.