Fotbal : Programul turului 3 al Cupei Romaniei, editia 2019-2020 Universitatea Craiova – ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu

0
283

Marti, 27 august 2019, si miercuri, 28 august 2019, cu incepere de la ora 17:30, vor avea loc meciurile celui de-al treilea tur al fazei nationale a Cupei Romaniei.

In conformitate cu formatul aprobat in sedinta Comitetului de Urgenta din 16 iulie 2019, in aceasta etapa au intrat in competitie cele 30 de castigatoare ale fazei a doua, 13 echipe care au evoluat in editia precedenta a competitiei Liga 3, 11 echipe din actuala editie a competitiei Liga 2 Casa Pariurilor, urmand a se disputa un total de 27 de meciuri, intr-o singura mansa, eliminatorie.

Universitatea Craiova debuteaza in Cupa Romaniei in turul 3 in compania echipei ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu . Meciul se va juca marti 27 august sau miercuri 28 august, cu incepere de la ora 17:30, cel mai probabil, pe stadionul din Drobeta-Turnu Severin.

Citeste si :  Fotbal : Universitatea Craiova va ureaza Craciun Fericit !

ACSO Filiasi inca nu si-a aflat adversarul . Decizia Comisiei de Disciplina si Etica valideaza adversarul . ACS Vedita Colonesti M.S. sau CS Real Bradu sunt posibile adversare ale echipei din Filiasi.

Iata programul partidelor din aceasta faza a competitiei:

CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sanatatea Darabani – CSM Bucovina Radauti*
AS Unirea Mircesti – CS Aerostar Bacau
ACSM Ceahlaul Piatra Neamt – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Focsani 2007 – ACS Suporter Club Otelul Galati

ACS KSE Targu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Rasnov
AFC Metalul Buzau/AS Avantul Zarnesti – SCM Gloria Buzau*
CS Faurei – ACS Dacia Unirea Braila
CS Victoria Cumpana – Farul Constanta 1920
CSM Flacara Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
CSA Steaua Bucuresti – CS Balotesti
SC Popesti-Leordeni – CS Afumati
CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia

Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucuresti
CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Magurele
ACS Vedita Colonesti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiasi*
Universitatea Craiova – ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu
ACS Flacara Horezu – CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
CS Inter Petrila – CSM Resita

Citeste si :  Fotbal : Meciurile etapei 17 Liga 3 Seria 3 ! Afla cand este programata Universitatea Craiova !

AFC Vointa Lupac – AFC Ripensia Timisoara
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – ACS Poli Timisoara
CS Soimii Lipova – AFC UTA Arad

CS Crisul Chisineu-Cris – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
CS Magura Cisnadie – ACS Industria Galda
CSC Sanmartin – CS Luceafarul Oradea

FC Unirea Dej – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca
CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avantul Reghin

*Castigatoarea meciului din faza a doua a competitiei va fi stabilita prin decizia Comisiei de Disciplina si Etica

Citeste si :  Fotbal : Universitatea Craiova castiga categoric la Rosiori!

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, in caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri si, daca egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Lasa un comentariu aici !
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.