Fotbal : Programul turului 3 al Cupei Romaniei, editia 2019-2020 Universitatea Craiova – ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu

0
438

Marti, 27 august 2019, si miercuri, 28 august 2019, cu incepere de la ora 17:30, vor avea loc meciurile celui de-al treilea tur al fazei nationale a Cupei Romaniei.

In conformitate cu formatul aprobat in sedinta Comitetului de Urgenta din 16 iulie 2019, in aceasta etapa au intrat in competitie cele 30 de castigatoare ale fazei a doua, 13 echipe care au evoluat in editia precedenta a competitiei Liga 3, 11 echipe din actuala editie a competitiei Liga 2 Casa Pariurilor, urmand a se disputa un total de 27 de meciuri, intr-o singura mansa, eliminatorie.

Universitatea Craiova debuteaza in Cupa Romaniei in turul 3 in compania echipei ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu . Meciul se va juca marti 27 august sau miercuri 28 august, cu incepere de la ora 17:30, cel mai probabil, pe stadionul din Drobeta-Turnu Severin.

ACSO Filiasi inca nu si-a aflat adversarul . Decizia Comisiei de Disciplina si Etica valideaza adversarul . ACS Vedita Colonesti M.S. sau CS Real Bradu sunt posibile adversare ale echipei din Filiasi.

Iata programul partidelor din aceasta faza a competitiei:

CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sanatatea Darabani – CSM Bucovina Radauti*
AS Unirea Mircesti – CS Aerostar Bacau
ACSM Ceahlaul Piatra Neamt – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Focsani 2007 – ACS Suporter Club Otelul Galati

ACS KSE Targu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Rasnov
AFC Metalul Buzau/AS Avantul Zarnesti – SCM Gloria Buzau*
CS Faurei – ACS Dacia Unirea Braila
CS Victoria Cumpana – Farul Constanta 1920
CSM Flacara Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
CSA Steaua Bucuresti – CS Balotesti
SC Popesti-Leordeni – CS Afumati
CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia

Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucuresti
CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Magurele
ACS Vedita Colonesti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiasi*
Universitatea Craiova – ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu
ACS Flacara Horezu – CS Pandurii Lignitul Targu Jiu
CS Inter Petrila – CSM Resita

AFC Vointa Lupac – AFC Ripensia Timisoara
CSC Ghiroda si Giarmata Vii – ACS Poli Timisoara
CS Soimii Lipova – AFC UTA Arad

CS Crisul Chisineu-Cris – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
CS Magura Cisnadie – ACS Industria Galda
CSC Sanmartin – CS Luceafarul Oradea

FC Unirea Dej – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca
CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avantul Reghin

*Castigatoarea meciului din faza a doua a competitiei va fi stabilita prin decizia Comisiei de Disciplina si Etica

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, in caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri si, daca egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Visits: 0

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.