Fotbal : Rezultate , clasament si programul Ligii a III-a Seria 3

0
134

Fotbal : Rezultate , clasament si programul Ligii a III-a Seria 3 1Vineri si sambata au avut loc meciurile din Liga 3 Seria 3 iar noi va prezentam rezultatele , clasamentul si programul etapei cu numarul 5.

Dupa etapa cu numarul 4 avem si o modificare la FC U Craiova . Pentru Stefan Stoica , infrangerea cu FC Voluntari 2 a fost ultimul meci pe banca tehnica . In locul acestuia ca antrenor interimar este Adrian Filip iar Madalin Ciuca este antrenor secund .

Va prezentam rezultatele etapei cu numarul 4 din Liga 3 Seria 3 :

AFC Hermannstadt 2 1 – 3  ACS Unirea Bascov
ACS Viitorul Domnesti 0 – 4  AFC Astra 2
CSM Flacara Moreni 0 – 1  ACS Flacara Horezu
CS Atletic Bradu 2 – 2  CSM Alexandria
FC U Craiova 0 – 2  SC FC Voluntari SA 2
AS FC Pucioasa 1 – 2 CS U Craiova 2
CS Sporting Rosiori 2008 2 – 3 ACSO Filiasi
ACS SR Municipal Brasov 0 – 1  AFC Turris-Oltul Turnu Magurele

Clasamentul este urmatorul :

Loc Echipa                                                     M V E I Gol +/- Pct
1.      AFC Turris-Oltul Turnu Magurele   4 3 1 0 10-1 9 10
2.     SC FC Voluntari SA  2                         4 3 0 1 5-4 1 9
3.     CSM Alexandria                                   4 2 2 0 12-4 8 8
4.     ACS Unirea Bascov                              4 2 2 0 7-2 5 8
5.     ACS Flacara Horezu                            4 2 2 0 6-2 4 8
6.     AFC Astra 2                                           3 2 1 0 7-2 5 7
7.     FC U Craiova                                         4 2 1 1 6-3 3 7
8.     ACSO Filiasi                                          4 2 1 1 6-6 0 7
9.     ACS SR Municipal Brasov                  4 2 0 2 5-4 1 6
10.   CS U Craiova 2                                      4 1 2 1 5-5 0 5
11.    AS FC Pucioasa                                     4 1 1 2 4-4 0 4
12.   AFC Hermannstadt 2                           3 0 2 1 4-6 -2 2
13.   CSM Flacara Moreni                            4 0 1 3 1-5 -4 1
14.   CS Sporting Rosiori 2008                  4 0 1 3 3-8 -5 1
15.   CS Atletic Bradu                                   4 0 1 3 3-8 -5 1
16.   ACS Viitorul Domnesti                       4 0 0 4 1-21 -20 0

Citeste si :  Giani Stoichitoiu , FC U Craiova : Vrem sa promovam la pas inca din tur

Programul etapei cu numarul 5 al Ligii a 3-a Seria 3 este urmatorul :

SC FC Voluntari SA 2 – AS FC Pucioasa
CSM Alexandria – ACS SR Municipal Brasov
AFC Astra 2 – CSM Flacara Moreni
ACSO Filiasi – AFC Hermannstadt 2
AFC Turris-Oltul Turnu Magurele – FC U Craiova
ACS Flacara Horezu – CS Atletic Bradu
ACS Unirea Bascov – ACS Viitorul Domnesti
CS U Craiova 2 – CS Sporting Rosiori 2008

Lasa un comentariu aici !

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.