Fotbal : Rezultatele etapei cu numarul 5 al Ligii a 3-a , seria 3 !

0
308

Fotbal : Rezultatele etapei cu numarul 5 al Ligii a 3-a , seria 3 ! 1Vineri si sambata au avut loc cele 8 partide programate ale Ligii a 3-a , seria 3 . Cum am spus si aseara Batalia de la Turnu s-a incheiat la egalitate . Marius Avram a inscris pentru FC U Craiova in minutul 4 iar Cristian Balgiu in minutul 85 pentru echipa din Turnu .

FC Voluntari 2 a fost invinsa de catre FC Pucioasa doar cu un gol marcat de Tiberiu Calofir  in minutul 45.

CSM Alexandria a primit vizita echipei  ACS SR Municipal Braşov care a reusit sa ia 3 puncte prin golul marcat de Vlad Boţia in minutul 78.
ACSO Filiasi castiga pe teren propriu partida impotriva echipei AFC Hermannstadt 2  cu 2 goluri . Unul din goluri a fost un autogol in minutul 6 iar in minutul 87 Claudiu Ghighilicea reuseste ultimul gol al echipei din Filiasi.

AFC Astra 2 – Flacara Moreni se impune pe terenul propriu cu scorul 2-0 marcatori Daniel Vârtej si Robert Vîlceanu

Flacăra Horezu a castigat categoric intalnirea cu Atletic Bradu  cu scorul 3-0 marcatori :Eduard Neacşu , Sebastian Bobină , Adrian Popa
Unirea Bascov castiga categoric impotriva echipei Viitorul Domneşti cu scorul 3-1.
Marcatori :Robert Dalu a reusit o dubla , Alexandru Işfan ,pentru echipa din Domnesti a marcat Ionuţ Băniţă (71)
CS U Craiova 2 a terminat egal cu echipa Sporting Roşiori
Pentru echipa CS U Craiova 2 au marcat Jovan Markovic si Fausto Rossi iar pentru echipa din Rosiiori :Andrei Roman si Leonard Brînceanu .