Fotbal : S-au aprobat seriile la Liga 3! Vineri, 11 august, se trage la sorți programul noului sezon

0
193

Comitetul de urgență al FRF a aprobat miercuri, 9 august, cele 10 serii din ediția 2023-2024 a Ligii 3.

În urma repartizării geografice, au rezultat următoarele:

SERIA 1 SERIA 2 SERIA 3
CSO Viitorul Darabani AF CS Viitorul Curiţa CS Gloria Băneasa
CSM Bucovina Rădăuţi CSM Focşani 2007 CS Gloria Albeşti
ACS Foresta Suceava CS Sporting Lieşti CS Axiopolis Cernavodă
ACS Şomuz Fălticeni ACS Unirea Braniştea ACS Recolta Gheorghe Doja
CS Ştiinţa Miroslava CSM Râmnicu Sărat AS FC Agricola Borcea
AS FC Rapid Brodoc AFC Metalul Buzău ACS Înainte Modelu
CSM Vaslui ACS Voinţa Limpeziş ACS Progresul Fundulea
CS Aerostar CS Viitorul Ianca AFC Dunărea 2005 Călăraşi
CSM Bacău ACS Viitorul Şuţeşti SC FC Voluntari SA 2
ACS FC Bacău ACS Hamangia Baia CS Afumaţi
SERIA 4 SERIA 5 SERIA 6
SCM Dunărea 2020 Giurgiu ACS Muscelul Câmpulung Elite ACS Unirea Bascov
SC Popeşti-Leordeni ACS Olimpic Cetate Râşnov SCM Râmnicu Vâlcea
CS Dinamo Bucureşti ACS SR Municipal Braşov ACS Viitorul Dăeşti
AS FC Pucioasa ACS Kids Tâmpa Braşov ACS Flacăra Horezu
CSM Flacăra Moreni ASC Olimpic Zărneşti ACS Cozia Călimăneşti
ACS Aro Muscelul C-Lung Muscel ASC Ciucaş Tărlungeni CSO Petrolul Potcoava
CS Păuleşti ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 ACS Vediţa Coloneşti
CSO Plopeni AFC Odorheiu Secuiesc CS Sporting Roşiori 2008
CS Blejoi ACS FC Braşov – Steagul Renaşte CSM Cetatea Turnu Măgurele
CSO Tricolorul Breaza ACS KSE Târgu Secuiesc FCU Craiova 2
SERIA 7 SERIA 8 SERIA 9
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii SSU Politehnica Timişoara CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud
CS Phoenix Buziaş CSC Peciu Nou ACS Tg. Mureş 1898 – MSE 1898
AFC Voinţa Lupac CS Avântul Periam CSM Avântul Reghin
ACS Viitorul Şimian ACS Progresul Pecica CS Unirea Ungheni 2018
CSU Craiova 2 CS Şoimii Lipova CS Metalurgistul Cugir
ACSO Filiaşi CS Socodor CSM Unirea Alba Iulia
CSO Turceni CS Crişul Chişineu-Criş CS Universitar din Alba Iulia
CS Gilortul Târgu Cărbuneşti CS Gloria Lunca-Teuz Cermei ACS Industria Galda
CSM Jiul Petroşani ACS ACB ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj
CSM Deva ACSF Oradea ACS Mediaş 2022
SERIA 10
CS Lotus Băile Felix
ACSC Crişul Sântandrei
CSM Olimpia Satu Mare
SC Olimpia MCMXXI Satu Mare
CS Minaur Baia Mare
CSM Sighetu Marmaţiei
CSM Victoria Carei
SCM Zalău
CS Minerul 1947 Ocna Dej
CS Sănătatea Servicii Publice

Programul în fiecare din cele 10 serii va fi stabilit vineri, 11 august, de la ora 13:00, prin tragerea la sorți ce va avea loc la Casa Fotbalului. Evenimentul va fi transmis în direct pe Facebook FRF și YouTube FRF TV.

Prin tragere la sorți, fiecărei echipe din serii îi va fi alocat un număr de la 1 la 10 corespunzător tabelei Berger.

Startul Ligii 3, ediția 2023-2024, este programat în 26 august.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.