Fotbal : S-au stabilit meciurile din faza intai nationala a Cupei Romaniei

0
71

Cupa Romaniei debuteaza cu faza intai pe 31 iulie incepand cu ora 17:30 iar cele 38 de partide se vor disputa intr-o singura mansa .

In aceasta etapa a Cupei Romaniei vor evolua cele 42 de echipe castigatoare ale fazelor judetene ale Cupei si 34 de echipe care au jucat in precedenta editie a Ligii 3.

In caz de egalitate dupa 90 de minute, se vor disputa prelungiri si, daca egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

In faza urmatoare va intra si Universitatea Craiova .

Articolul continua dupa recomandari

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Iata programul complet din turul 1:

Citeste si :  Fotbal / Cupa Romaniei : FC U Craiova debuteaza pe 1 august 2018

AFC Viitorul Albesti (BT) – ASMS ACS Sanatatea Darabani (BT)
CSO Viitorul Liteni (SV) – ACS Somuz Falticeni (SV)
AS Unirea Mircesti (IS) – CSM Pascani (IS)
AS Bradu Borca (NT) – ACSM Ceahlaul Piatra Neamt (NT)
CSM FC Vaslui (VS) – AS Viitorul Curita (BC)
AS Avantul Zarnesti (BZ) – ACS Mausoleul Marasesti (VN)
CS Gheorgheni (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
ACS FC Papauti (CV) – ACS KSE Targu Secuiesc (CV)
CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Sportul Chiscani (BR)
ACS Universitatea Dunarea de Jos Galati (GL) – CS Sporting Liesti (GL)
CSM Ramnicu Sarat (BZ) – CS Faurei (BR)
ACS Pescarusul Sarichioi Junior (TL) – CS Medgidia (CT)
CS Victoria Cumpana (CT) – CSA Axiopolis Sport Cernavoda (CT)
Baraganul Ciulnita (IL) – AS FC Agricola Borcea (CL)
ACS Mostistea Ulmu (CL) – ACSM Oltenita (CL)
CSA Steaua Bucuresti (B) – CS Mihai Bravu (GR)
AS Vulturii Pasarea (IF) – ACS Viitorul Domnesti (IF)
CS Blejoi (PH) – CSM Flacara Moreni (DB)
AS FC Precizia Sacele (BV) – AFC Harman (BV)
ACS Ajax Botoroaga (TR) – CS Sporting Rosiori 2008 (TR)
AS Recolta Gura Sutii (DB) – CS Real Bradu (AG)
CS Minerul Costesti (VL) – ACS Unirea Bascov (AG)
CSM Slatina (OT) – ACS Vedita Colonesti M.S. (OT)
CS Carcea (DJ) – CS Strehaia (MH)
AS Unirea Cruset (GJ) – CS Inter Petrila (HD)
LPS Cetate Deva (HD) – CS Hunedoara (HD)
AFC Vointa Lupac (CS) – CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM) – CSC Ghiroda si Giarmata Vii (TM)
CS Avantul Periam (TM) – ACS Progresul Pecica (AR)
CS Magura Cisnadie (SB) – ACS FC Avrig (SB)
Vointa Stremt (AB) – AFC Unirea 1924 (AB)
CS Ocna Mures (AB) – ACS Industria Galda (AB)
CSC Sanmartin (BH) – AFC Unirea Tasnad (SM)
SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – SCM Zalau (SJ)
CS Floresti (CJ) – CS Iernut (MS)
CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – ACS MSE Targu Mures (MS)
ACS Dumitra (BN) – ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN)
Progresul Somcuta Mare (MM) – FC Unirea Dej (CJ)

Lasa un comentariu aici !
Da-i o nota !

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.