Fotbal : S-au stabilit seriile Ligii 3. Luni se trage la sorti programul!

0
23

Comitetul de Urgenta al Federatiei Romane de Fotbal a aprobat joi, 8 august, componenta celor 5 serii din Liga 3, sezonul 2019-2020.

Decizia a fost luata sub conditia mentinerii Deciziei Comisiei de Disciplina si Etica a FRF cu privire la CSM Satu Mare in toate caile de atac.

Cele 5 serii sunt urmatoarele:

SERIA I: AFC Botosani 2, ACS Foresta Suceva, ACS Somuz Falticeni, CSM Bucovina Radauti, CS Stiinta Miroslava, CSM Pascani, FC Ozana Targu Neamt, ACSM Ceahlaul Piatra Neamt, CS Aerostar Bacau, CSM Bacau, ACS Husana Husi, ACS KSE Targu Secuiescu, CSM Focsani 2007, ACS Suporter Club Otelul Galati, CS Sporting Liesti, ACS Universitatea Dunarea de Jos Galati

Citeste si :  Fotbal : Copilul tau poate fi urmatoarea legenda! Inscrie-l la Centrul de copii si juniori FC U Craiova!

SERIA a II-a: AFC Metalul Buzau, CS Faurei, ACS Dacia Unirea Braila, CS Viitorul Ianca, ACS Recolta Gheorghe Doja, AFC Unirea 04 Slobozia, ACS Inainte Modelu, AS FC Agricola Borcea, ACS Mostistea Ulmu, CS Medgidia, CS Podeidon 2 Mai Limanu, CSA Axiopolis Sport Cernavoda, CS Afumati, SC Popesti-Leordeni, SC Fotbal Club FCSB SA 2, CS Tunari

SERIA A III-a: AFC Progresul 1944 Spartac, CS Balotesti, SC FC Voluntari SA 2, ACS SR Municipal Brasov, ACS Olimpic Cetate Rasnov, ACS Unirea Bascov, AFC Astra 2, CS Blejoi, AS FC Pucioasa, CSM Flacara Moreni, ACS Vedita Colonesti M.S., CSM Slatina, CSM Alexandria, ACSO Filiasi,CS U Craiova 2, CS Tractorul Cetate

Articolul continua dupa recomandari
Citeste si :  Fotbal / Olivian Laurentiu Surugiu , FC U Craiova : Suporterii sunt minunati cum au fost intotdeauna si sper sa sustina echipa si de acum inainte neconditionat

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

SERIA a IV-a: Universitatea Craiova , CS Gilortul Targu Carbunesti, ACS Flacara Horezu, CS Viitorul Daesti, LPS Cetate Deva, CS Hunedoara, AFC Metalurgistul Cugir 1939, CSC Ghiroda si Giarmata Vii, ACS Poli Timisoara, ACS Dumbravita, AS Fortuna Becicherecu Mic, CS Soimii Lipova, CS Gloria Lunca-Teuz Cermei, CS National Sebis, CS Crisul Chisineu Cris, ACS Progresul Pecica

SERIA a V-a: ACS Industria Galda, AFC Unirea 1924, CS Viitorul Selimbar, CS Luceafarul Oradea, CS Sanmartin, SCM Zalau, ACS Sticla Ariesul Turda, FC CFR 1907 Cluj SA 2, FC Unirea Dej, CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca, CSM Avantul Reghin, CSM Targu Mures, ACS Unu Fotbal Club Gloria, AFC Odorheiu Secuiesc, ACS Fotbal Comuna Recea, CS Minaur Baia Mare

Citeste si :  Fotbal : Debut cu dreptul pentru Universitatea Craiova ! Stoenac aduce primele puncte in noul sezon !

Luni, 12 august, incepand cu ora 15:00, la sediul FRF, sala „Nicolae Dobrin”, va avea loc tragerea la sorti a programului competitional.

Prima etapa din noul sezon este programata pe 24 august 2019. Ultima din tur si din acest an va avea loc pe 30 noiembrie 2019, urmand ca Liga 3 sa se reia pe 7 martie 2020.

Lasa un comentariu aici !
Da-i o nota !

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.