Fotbal : Universitatea Craiova a "stins" Flacara! Universitatea Craiova - Flacara Horezu 4-0 1Astazi la Severin a avut loc duelul locurilor 2 si 3 din Liga 3 Seria 3, Universitatea Craiova a intalnit Flacara Horezu , partida contand pentru etapa 23 .

Daca in tur Flacara a fost cea care a ars cel mai puternic , de aceasta data elevii antrenati de Adrian Filip au reusit sa o stinga cu 3 reusite si un autogol .

Adrian Filip a schimbat si de aceasta data primul 11 iar acest meci a fost si debutul lui Ster Adrian si Enache Mario in meciurile oficiale pentru Universitatea Craiova.

Stiinta a inceput in forta meciul iar ocaziile la poarta lui Popa Robert au fost numeroase .

In minutul 2 Claudiu Balan suteaza dar nu reuseste sa inscrie .

Posesia a apartinut Stiintei iar in minutul 9 a venit randul lui Samuel Zimta sa aiba o ocazie de a inscrie .

In minutul 12 , portarul Popa Robert a avut o dubla interventie . Adrian Ster si Cornel Suciu au avut fiecare cate un sut dar fara nici o modificare pe tabela de marcaj .

In minutul 20 , golgeterul Claudiu Balan a avut inca o ocazie .

In minutul 27 , pe baza unei dominari consistente , a venit si primul gol pentru Universitatea Craiova . Samuel Zimta a reusit sa inscrie .

La nici un minut dupa reusita , Samuel Zimta a avut o alta ocazie de a inscrie in poarta lui Popa Robert.

Oaspetii au revenit in joc dar fara sa puna mari probleme lui Claudiu Chindris .

Din minutul 40 , Stiinta a pus iar stapanire pe joc iar presiunea la poarta lui Popa Robert avea sa anunte marcarea unui gol.

In minutul 43 Munteanu Cristian inscrie in proprie poarta .

In minutul 44 , Adrian Ster suteaza in bara .

Scorul pauzei : Universitatea Craiova – Flacara Horezu 2-0.

Dupa pauza am avut acelasi registru iar oaspetii au cedat mijlocul terenului si au ramas pe doua linii sa opreasca atacurile echipei Universitatea Craiova .

In minutul 52 autorul primului gol , Samuel Zimta a sutat dar Popa Robert a reusit sa apere .

Intrat dupa pauza , Alex Raicea a reusit sa majoreze scorul la 3-0 in minutul 65.

La 7 minute dupa ce a marcat Alex Raicea a venit randul lui Claudiu Balan sa inscrie stabilind astfel si scorul final .

Dupa marcarea golului , pentru Universitatea Craiova a debutat Mario Enache .

Portarul a avut cateva interventii spre finalul partidei avand o evolutie foarte buna .

Universitatea Craiova : Chindris Claudiu.Negru Radu,Dananae Ovidiu,Avram Sorin,Cristiu Radu,Suciu Cornel,Perez Villesgas Sebastian,Codoban Claudiu,Zimta Samuel,Ster Adrian,Claudiu Balan .

Rezerve : Enache Mario,Kovari Stefan,Raicea Alexandru Nicusor,Keita,Avram Alexandru,Mot Laurentiu,Raducanu Robert .