Home / Sport / Fotbal / Fotbal : Universitatea Craiova castiga ultimul meci de pregatire impotriva echipei CSM Slatina

Azi a avut loc ultimul meci de pregatire pentru Universitatea Craiova . La Slatina , pe terenul sintetic , elevii antrenati de Nicolo Napoli au castigat confruntarea cu echipa antrenata de fostul jucator al echipei Universitatea Craiova , Bobi Verdes.

Meciul a inceput foarte bine pentru Universitatea Craiova iar ocaziile au inceput sa apara in primele minute . Golul a ajuns in minutul 8 pentru Universitatea Craiova cand Claudiu Balan a inscris .

CSM Slatina nu a renuntat iar in minutul 25 a egalat prin Cristian Preda .

Gazdele au continuat sa atace poarta lui Sorin Mogosanu iar la o greseala a acestuia in minutul 38 , Cosmin Capatina inscrie pentru CSM Slatina .

Robert Raducanu a egalat cu cateva minute pana la pauza pentru Universitatea Craiova , stabilind si scorul pauzei . CSM Slatina 2 – 2 Universitatea Craiova .

In repriza secunda , odata cu schimbarile efectuate de Nicolo Napoli , viteza echipei si omogenitatea a crescut . Cei intrati au reusit sa impuna un alt ritm astfel ca pentru 10 20 de minute Universitatea Craiova a dominat clar echipa gazda .

Kazuki, Keita si Ster au reusit sa dea siguranta prin jocul lor iar odata cu intrarea celor 2 putem spune ca Nicolo Napoli are de unde alege pentru prima partida din returul Ligii a 3-a.

Keita a confiscat mingea , toate loviturile libere si cornerele fiind executate de el , avand centrari de calitate dar si unele recuperari , Universitatea Craiova a avut o alta directie .

Kazuki ne-a adus aminite de Ezaki dar putem spune ca jocul lui a fost mult mai bun fata de fostul jucator al echipei Universitatea Craiova . A verticalizat si a deschis jocul foarte bine livrand pase de calitate .

Revenind la joc , Robert Raducanu a primit o pasa de la Claudiu Balan si cu 10 minute inainte de finalul partidei , acesta reuseste sa inscrie dupa un sut superb .

Robert Raducanu a reusit un joc excelent astazi , nu doar cele 2 goluri sunt puse in dreptul lui , acesta avand o evolutie foarte buna . Este pariul echipei si cu siguranta are inca multe de aratat pe terenul de fotbal .

Un meci foarte bun facut de jucatorii echipei Universitatea Craiova dar si o revansa fata de SCM Slatina.

Universitatea Craiova : Mogosanu,Negru, Dananae, Ciuca, Cristiu,Raicea, Codoban, Tanase, Zimta,Balan, Raducanu.
Rezerve : Chindris, Suciu, M. Avram, Kovari, Grecu, Mot, Kazuki, Keita, Ster,A. Avram.