Fotbal : Universitatea Craiova castiga ultimul meci din 2019 la un scor categoric..

0
53

Ieri pe stadionul Municipal din Targu-Jiu , Universitatea Craiova a intalnit echipa CS National Sebis , partida contand pentru etapa cu numarul 15 al Ligii a 3-a,seria 4. Partida de ieri a fost si ultima din 2019 pentru Universitatea Craiova.

Prefatand sarbatoarea Zilei Nationale a Romaniei care are loc pe 1 Decembrie, Universitatea Craiova a marcat acest moment in modul caracteristic al unei echipe ce se respecta . Jucatorii au intrat pe teren cu tricouri personalizate de 1 Decembrie si cu tricolorul .

Eugen Trica a pregatit foarte bine partida iar in minutul 7 , Ionut Tanase suteaza dar tabela nu se modifica . A urmat apoi o perioada de tatonare din partea ambelor echipe iar pana in minutul 20 ramanem doar cu sutul lui Ionut Tanase.

In minutul 22, Marian Stoenac suteaza pe langa poarta aparata de Moroz Sebastian . La nici un minut , Claudiu Balan trece in cont prima ocazie din aceasta partida . Presiunea la poarta oaspetilor a crescut iar la nici 2 minute notam inca o ocazie a lui Marian Stoenac.
In minutul 26 notam si prima ocazie a oaspetilor.

Eugen Trica nu a fost multumit de jocul echipei , astfel ca in minutul 27 avem 2 schimbari la Universitatea Craiova . Robert Raducanu si Tudor Robert intra in locul lui Radu Cristiu (accidentat) si Samuel Zimta .

In minutul 30 este randul lui Vlad Pop sa ameninte poarta lui Moroz Sebastian iar Alex Raicea are 2 ocazii in doar 2 minute .

Primul gol al echipei Universitatea Craiova a venit in urma unui penalty executat de Claudiu Balan in minutul 37 . Vlad Pop are inca o ocazie de a marca dar fara nici un efect pe tabela.

In minutul 41 , Marian Stoenac inscrie pentru Universitatea Craiova stabilind si scorul pauzei.

Oaspetii efectueaza prima modificare la pauza, Calin Pop paraseste terenul iar in locul lui intra Mihai Musea ..

In minutul 49 , Universitatea Craiova obtine o lovitura libera iar Costinel Gugu inscrie un gol superb astfel ca Universitatea Craiova conducea  cu 3-0 .

Asediul la poarta lui Moroz Sebastian continua , elevii antrenati de Eugen Trica nu se multumesc cu acest scor iar in minutul 53 este randul lui Robert Raducanu sa inscrie pentru Universitatea Craiova.

Marian Stoenac si Alex Raicea isi trec in cont inca 2 ocazii iar in minutul 62 Marian Stoenac paraseste terenul iar in locul lui intra Daniel Rogoveanu.

Universitatea Craiova continua sa domine meciul iar Claudiu Balan trece inca o ocazie in cont.

In minutul 69 notam schimbarea lui Costinel Gugu cu Ovidiu Dananae care revine in teren dupa o accidentare .

In minutul 72 , Robert Raducanu nu reuseste dubla , jucatorul echipei Universitatea Craiova are o ocazie clara de marca in poarta aparata de Moroz Sebastian.

Robert Bodea, portarul echipei Universitatea Craiova faulteaza si primeste cartonas galben in minutul 75 . Oaspetii primesc o lovitura libera .

Cu o conditie fizica slaba , oaspetii au inceput sa faulteze iar acest lucru a fost taxat de arbitru . Vasile Forisz a primit cartonasul galben iar in minutul 87 , Florin Chitas a primit cartonasul rosu..

In minutul 84 , Daniel Rogoveanu inscrie din penalty si stabileste rezultatul final .

Universitatea Craiova – CS National Sebis 5-0

Universitatea Craiova

Titulari : Robert Bodea,Radu Negru,Marius Avram,Costinel Gugu,Radu Cristiu,Ionut Tanase,Vlad Pop,Alex Raicea,Samuel Zimta,Marian Stoenac,Claudiu Balan.

Rezerve : Claudiu Chindris,Ovidiu Dananae,Ionut Zanfir,Robert Tudor,Robert Raducanu,Daniel Rogoveanu,Kevin Trabalka.

Antrenor : Eugen Trica

CS National Sebis

Titulari : Sebastian Moroz,Alex Deliman,Vasile Forisz,Cristian Hojda,Robert Cornea,Paul Chis-Toie,Sebastian Susan,Florin Chitas,Calin Pop,Claudiu Veres,Avram Balha.

Rezerve : Cosmin Mersca,Mihai Musea,Viorel Codrea,Laurentiu Roman.

Antrenor : Daniel Somcherechi.