Fotbal : Universitatea Craiova continua aventura in Cupa Romaniei !

0
1016

Astazi a avut loc Turul 4 al Cupei Romaniei iar Universitatea Craiova a avut programat meciul impotriva echipei Vedita Colonesti . Chiar daca la prima impresie Universitatea Craiova parea favorita , echipa din Colonesti a fost un adversar destul de bun iar cu concursul arbitrului au reusit sa duca meciul in prelungiri .

Universitatea Craiova se impune in minutul 99 cand capitanul echipei , Ovidiu Dananae inscrie dupa o centrare dintr-un corner .

Min 52 1-0 Ionut Tanase recupereaza o mingea la 25 de metri central, trage puternic pe poarta, Bodea respinge in fata, iar Robert Dalu, in apropiere, urmareste si trimite sub transversala din 7 metri.
Min 82 1-1 Zimta este faultat in careu, iar arbitrul dicteaza penalty. Marian Stoenac bate pe centru, usor in dreapta, si egaleaza. Portarul a sarit in partea opusa.
Min 99 1-2 Centrare dintr-un corner de pe dreapta, Ovidiu Dananae sare excelent in mijlocul careului mic si inscrie cu capul pe langa portar.

VEDITA COLONESTI – Universitatea CRAIOVA 1-2 dupa prelungiri (1-1 dupa 90 de minute)
Stadion: ”Mircea Stan” (Colonesti – Olt);
Arbitru: Marius Naidin (Pitesti); Asistenti: Lucian Tanase (Pitesti) si Ionut Traian Neacsu (Bucuresti); Observatori: Cristina Babadac (Alexandria) si Catalin Barbu (Pitesti).

Vedita Colonesti : Fl. Serban – I. Preda, I. Mihai, G. Negoita, Fl. Moise – Cr. Tudor, Cinca, Fl. Achim, Aria (cpt.) – Dalu, Andr. David
Rezerve: I. Ciuca – Nic. Ruta, Al. Florescu, Sil. Pislaru, Mih. Stancu, N. Preda, M. Popa
Antrenor: Iordan Eftimie

Universitatea Craiova: Rob. Bodea – R. Negru, Dananae (cpt.), Gugu, Cristiu, I. Tanase, Vl. Pop, Raicea, Zimta, Stoenac, Rob. Raducanu
Rezerve: Cl. Chindris – M. Avram, I. Zamfir, Ant. Stan, Codoban, Cl. Dragu, Trabalka
Antrenor: Eugen Trica

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.