Fotbal : Universitatea Craiova continua drumul spre Liga 2 cu inca o victorie ! AS Fortuna Becicherecu Mic – Universitatea Craiova 0-2

0
217

Universitatea Craiova castiga in deplasarea de la Becicherecu Mic si continua drumul spre Liga 2 . Partida a inceput in acelasi regim tactic impus de Eugen Trica , jucatorii echipei Universitatea Craiova au fost cei care au avut posesie dar si cateva ocazii de a inscrie .
Primul gol a fost inscris de Costinel Gugu in minutul 21 in urma unui corner executat excelelt de Marian Stoenac.
Ocaziile la poarta gazdelor au continuat dar fara nici o modificare a rezultatului astfel ca la finalul celor 45 de minute Universitatea Craiova conducea la Becicherecu Mic prin golul lui Costinel Gugu .

Repriza secunda gaseste tot in atac jucatorii echipei Universitatea Craiova , Samuel Zimta si Claudiu Balan nu reusesc sa majoreze avantajul Stiintei .
In minutul 65 , Alex Raicea dupa o actiune superba pe partea dreapta , ii paseaza lui Vlad Pop care inscrie golul 2 al partidei .
La cateva minute dupa gol , Alex Raicea paraseste terenul accidentat iar in locul lui intra Robert Raducanu.
Ultimele minute au apartinut gazdelor care au dorit sa micsoreze avantajul Stiintei dar fara efect pe tabela .
Astfel ca dupa 90 de minute si inca 4 de prelungiri , Universitate Craiova castiga cu 2-0 impotriva echipei AS Fortuna Becicherecu Mic si se indreapta cu pasi mari spre Liga 2.

Universitatea Craiova : Roberto Bodea,Radu Negru,Cornel Suciu,Costinel Gugu,Radu Cristiu,Vlad Pop,Ionut Tanase,Alex Raicea,Samuel Zimta,Marian Stoenac ,Claudiu Balan
Rezerve : Claudiu Chindris,Ionut Zamfir,Robert Tudor,Vlad Botia,Daniel Rogoveanu,Robert Raducanu,Claudiu Dragu.