Fotbal : Universitatea Craiova continua parcursul impecabil in Liga 3 ! Rezultate , marcatori si clasament Liga 3 etapa 4 …

0
691

Liga 3 a ajuns la etapa cu numarul 4 iar Universitatea Craiova a reusit scorul etapei impotriva echipei ACS Poli Timişoara . Elevii antrenati de Eugen Trica a reusit sa se impuna clar in deplasarea de la Timisoara . 

SERIA 1, etapa 4

vineri, 13 septembrie, ora 17:00
Aerostar Bacau – Bucovina Radauti 3-2
Catalin Vraciu (3, 57), Cosmin Nemtanu (64) / Iosif Netbai (22 – penalty), Daniel Paius (90+2)
FC Botosani 2 – CSM Pascani 4-2
Razvan Andronic (19, 90+3), Bogdan Melinte (58), Marian Chica-Rosa (68) / Marius Gangal (43), Ioan Tarnovanu (46)
Ozana Targu Neamt – CSM Ceahlaul Piatra Neamt 1-2
Denis Serban (20) / Yoann Fellrath (34), Arsene Luboya (39)

sambata, 14 septembrie, ora 17:00
Sporting Liesti – Somuz Falticeni 1-1
Alin Nica (25) / Eduard Julei (78)
KSE Targu Secuiesc – CSM Bacau 0-0
Stiinta Miroslava – Foresta Suceava 2-3
Eduard Sandu (49 – pen.), Giani Unghianu (64) / Alexandru Marin (2, 67), Dudu Druga (58 – pen.)
CSM Focsani – Universitatea Dunarea de Jos Galati 1-0
Sergiu Jurj (79)

sambata, 14 septembrie, ora 18:00
SC Otelul Galati – Husana Husi 2-0
Marius Matei (16 – pen.), Cosmin Stoian (44)

SERIA 2, etapa 4

vineri, 13 septembrie, ora 17:00
Dacia Unirea Braila – Mostistea Ulmu 0-2
Silviu Radu (40), George Dinu (77)

sambata, 14 septembrie, ora 17:00
CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavoda 5-0
Dragos Barabas (15, 52), Ioan Dragan (67), Mihai Adascalitei (82), Rafael Vasile (90)
Unirea Slobozia – CS Faurei 2-0
Constantin Toma (17, 45 – pen.)
CS Afumati – SC Popesti Leordeni 1-0
Ionut Neamtu (70)
Agricola Borcea – Inainte Modelu 0-1
Cristian Flisc (85)
CS Medgidia – Podeidon Limanu-2 Mai 3-3
Oalidd Abd Elattif (15), Georgian Paun (22), Marian Coman (45) / Robert Pislaru (33 – pen.), Enis Bolat (70), Stefan Dragos Nedelcu (77)
Viitorul Ianca – FCSB 2 1-0
Cosmin Necoara (89 – pen.)
Metalul Buzau – Recolta Gheorghe Doja 3-1
Andrei Grajdan (37), Ionut Radu (53), Patrick Benga (74 – pen.) / Costin Anton (80)

SERIA 3, etapa 4

vineri, 13 septembrie, ora 17:00
AFC Astra 2 – Flacara Moreni 0-1
Tiberiu Calofir (26 – penalty)
CSM Alexandria – CSM Slatina 2-0
Marius Matei (8), Eduard Sarbu (36)

Citeste si :  Liga Doljului : Programul meciurilor din etapa 20

sambata, 14 septembrie, ora 17:00
Progresul Spartac – Unirea Bascov 1-1
Leonard Boiangiu (90+6) / Adrian Iamandi (90)
Olimpic Cetate Rasnov – CS Balotesti 2-0
Andrei Lascu (25), Sorin Stratila (72)
Sporting Rosiori – CS U Craiova 2 0-3
Octavian Popescu (11), Alin Tegle (41), Raul Baicu (77)
Tractorul Cetate – FC Voluntari 2 5-2
Marian Coca (8, 48, 53), Andrei Saracin (56), Sebastian Marius (81 – autogol) / Daniel Ciobanu (16 – autogol), Mihai Vasile (61)
SR Municipal Brasov – Vedita Colonesti 2-2
Romeo Surdu (52, 82) / George Negoita (73), Florin Achim (89)
FC Pucioasa – CS Blejoi 2-0
Grigore (34), Neacsu (85)

SERIA 4, etapa 4

vineri, 13 septembrie, ora 17:00
LPS Cetate Deva – National Sebis 1-3
Alexandru Chivu (2) / Sebastian Susan (45), Florin Chitas (58), Adrian Balha (63)

sambata, 14 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timisoara – Universitatea Craiova 0-5
Alexandru Raicea (19, 38), Claudiu Dragu (35), Claudiu Codoban (67), Costinel Gugu (81)
Flacara Horezu – ACSO Filiasi 3-1
Sebastian Preda (27), Mansour Gueye (32), Samson Nwabueze (84) / Claudiu Ghighilicea (52)
CS Hunedoara – Gilortul Targu Carbunesti 2-0
Erwin Bloj (33), Alexandru Vasinc (37)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Soimii Lipova 1-1
Gabriel Ciubotariu (12) / Florin Istrate (35 – pen.)
Crisul Chisineu Cris – Viitorul Daesti 3-1
Sergiu Sabau (45+1), Marian Codrea (49), Adrian Pit (64) / Andrei Dima (23)
Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda si Giarmata Vii 2-1
Andrei Hodis (20, 38) / Alexandru Baranyi (66 – pen.)
Progresul Pecica – CSC Dumbravita 1-1
Szabolcs Szekely (83) / Octavian Draghici (8)

SERIA 5, etapa 4

vineri, 13 septembrie, ora 17:00
Unirea Dej – Minaur Baia Mare 0-1
Krisztian Szekely (10)
AFC Odorheiu Secuiesc – Sticla Ariesul Turda 1-1
Catalin Dinu (3) / Bogdan Varodi (39)
Sanatatea Cluj – CFR Cluj 2 2-3
Dan Matei (16), Andrei Ceaca (39) / Sebastian Mailat (19, 34), Alin Fica (25)
Viitorul Selimbar – Unu Fotbal Club Gloria 0-0

sambata, 14 septembrie, ora 17:00
Industria Galda – Metalurgistul Cugir 0-1
Alin Suteu (65)
Luceafarul Oradea – Fotbal Comuna Recea 3-4
George Paraschiv (8, 79 – pen.), Mircea Manole (83) / Viorel Chinde (15), Lorand Kis (33), Adrian Micas (62, 70)
Unirea 1924 – CSC Sanmartin 3-0
Alexandru Giurgiu (8), Andrei Bardea (84), Adrian Matei (87)
SCM Zalau – Avantul Reghin 3-1
Sebastian Culda (20), Crisan Zachei (31 – autogol), Claudiu Baican (87 – pen.) / David Potor (73)

Citeste si :  Fotbal : Liga 3 Seria 3 Rezultate etapa 18 si programul etapei cu numarul 19 !

Clasament liga 3

total acasa deplasare
Liga 3, Seria 1 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Aerostar Bacău 4 4 9-4 12 6 2 4 – 2 6 2 5 – 2 6
2 Foresta Suceava 4 3 1 10-3 10 4 2 6 – 0 6 1 1 4 – 3 4
3 Bucovina Rădăuţi 4 3 1 9-3 9 6 1 1 – 0 3 2 1 8 – 3 6
4 CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 4 3 1 9-4 9 3 2 6 – 1 6 1 1 3 – 3 3
5 CSM Focşani 4 3 1 5-2 9 3 2 3 – 1 6 1 1 2 – 1 3
6 SC Oţelul Galaţi 4 3 1 6-4 9 3 2 4 – 0 6 1 1 2 – 4 3
7 KSE Târgu Secuiesc 4 4 1-1 4 -2 2 1 – 1 2 2 0 – 0 2
8 Ştiinţa Miroslava 4 1 1 2 8-9 4 -2 1 1 5 – 5 3 1 1 3 – 4 1
9 Ozana Târgu Neamţ 4 1 1 2 4-5 4 -5 1 2 3 – 4 3 1 1 – 1 1
10 CSM Bacău 4 1 1 2 1-2 4 -2 1 1 1 – 1 3 1 1 0 – 1 1
11 Sporting Lieşti 4 1 1 2 3-6 4 -2 1 1 3 – 2 4 2 0 – 4
12 FC Botoşani 2 4 1 1 2 6-10 4 -5 1 1 1 6 – 6 4 1 0 – 4
13 Şomuz Fălticeni 4 1 1 2 2-7 4 1 1 0 – 5 1 1 1 2 – 2 4
14 Universitatea Dunărea de Jos Galaţi 4 2 2 2-5 2 -4 2 2 – 2 2 2 0 – 3
15 Huşana Huşi 4 1 3 1-5 1 -5 1 1 0 – 1 1 2 1 – 4
16 CSM Paşcani 4 4 5-11 -6 2 1 – 4 2 4 – 7
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 2 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Unirea Slobozia 4 3 1 8-1 10 4 2 4 – 0 6 1 1 4 – 1 4
2 CS Afumaţi 4 3 1 5-1 10 4 2 3 – 0 6 1 1 2 – 1 4
3 Metalul Buzău 4 3 1 11-3 9 2 1 8 – 2 6 1 3 – 1 3
4 CS Tunari 4 3 1 9-3 9 3 2 8 – 2 6 1 1 1 – 1 3
5 Viitorul Ianca 4 3 1 4-3 9 2 1 3 – 3 6 1 1 – 0 3
6 SC Popeşti Leordeni 4 2 1 1 7-2 7 1 1 1 3 – 0 4 1 1 4 – 2 3
7 Mostiştea Ulmu 4 2 1 1 8-4 7 1 1 1 4 – 2 3 1 1 4 – 2 4
8 CS Medgidia 4 1 2 1 7-7 5 -1 2 3 – 3 2 1 1 4 – 4 3
9 FCSB 2 4 1 2 1 4-4 5 -1 1 1 4 – 3 4 1 1 0 – 1 1
10 Înainte Modelu 4 1 2 1 5-6 5 -1 2 4 – 4 2 1 1 1 – 2 3
11 CS Făurei 4 1 3 5-8 3 1 3 – 0 3 3 2 – 8
12 Dacia Unirea Brăila 4 1 3 4-11 3 -3 1 1 3 – 4 3 2 1 – 7
13 Agricola Borcea 3 2 1 4-5 2 -4 1 1 2 – 3 1 1 2 – 2 1
14 Poseidon Limanu-2 Mai 3 1 2 4-9 1 -2 1 1 – 4 1 1 3 – 5 1
15 Axiopolis Sport Cernavodă 4 1 3 4-15 1 -2 1 1 – 4 1 2 3 – 11 1
16 Recolta Gheorghe Doja 4 4 3-10 -6 2 0 – 4 2 3 – 6
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 3 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 CSM Alexandria 4 3 1 5-0 10 4 1 1 2 – 0 4 2 3 – 0 6
2 CSM Slatina 4 3 1 10-2 9 3 2 2 – 0 6 1 1 8 – 2 3
3 Progresul Spartac 4 2 2 6-1 8 2 1 1 3 – 1 4 1 1 3 – 0 4
4 Flacăra Moreni 4 2 1 1 7-2 7 1 1 1 6 – 1 4 1 1 1 – 1 3
5 Olimpic Cetate Râşnov 4 2 1 1 7-4 7 1 1 1 3 – 2 3 1 1 4 – 2 4
6 FC Voluntari 2 4 2 1 1 12-10 7 1 1 1 8 – 4 4 1 1 4 – 6 3
7 Vediţa Coloneşti 4 2 1 1 4-3 7 1 1 1 1 – 1 3 1 1 3 – 2 4
8 CS U Craiova 2 4 1 2 1 7-6 5 -1 1 1 2 – 4 1 1 1 5 – 2 4
9 SR Municipal Braşov 4 1 2 1 4-6 5 -4 1 1 1 3 – 5 4 1 1 – 1 1
10 FC Pucioasa 4 1 1 2 2-3 4 -5 1 1 1 2 – 2 4 1 0 – 1
11 CS Baloteşti 4 1 1 2 3-5 4 1 1 2 – 0 3 1 2 1 – 5 1
12 Unirea Bascov 4 3 1 6-8 3 1 2 – 2 1 2 1 4 – 6 2
13 CS Blejoi 4 3 1 2-4 3 -3 2 2 – 2 2 1 1 0 – 2 1
14 Sporting Roşiori 4 1 3 2-9 3 -3 1 1 1 – 3 3 2 1 – 6
15 Tractorul Cetate 4 1 3 5-16 3 -3 1 1 5 – 10 3 2 0 – 6
16 AFC Astra 2 4 1 3 1-4 1 -5 2 0 – 2 1 1 1 – 2 1
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 4 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Universitatea Craiova 4 4 11-3 12 9 1 2 – 1 3 3 9 – 2 9
2 Flacăra Horezu 4 3 1 8-2 10 4 2 5 – 1 6 1 1 3 – 1 4
3 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 4 3 1 10-4 9 3 2 5 – 2 6 1 1 5 – 2 3
4 Fortuna Becicherecu Mic 4 2 2 5-2 8 -1 2 1 5 – 2 7 1 0 – 0 1
5 Viitorul Dăeşti 4 2 1 1 10-8 7 1 1 1 5 – 3 4 1 1 5 – 5 3
6 CS Hunedoara 4 2 2 8-7 6 2 6 – 2 6 2 2 – 5
7 ACSO Filiaşi 4 2 2 8-8 6 3 1 2 – 3 2 1 6 – 5 6
8 Crişul Chişineu Criş 4 1 2 1 6-5 5 -1 1 1 4 – 2 4 1 1 2 – 3 1
9 Progresul Pecica 4 1 2 1 5-6 5 -4 1 2 5 – 4 5 1 0 – 2
10 Naţional Sebiş 4 1 1 2 6-8 4 -2 1 1 1 – 3 1 1 1 5 – 5 3
11 Şoimii Lipova 4 1 1 2 2-4 4 -2 1 1 1 – 1 3 1 1 1 – 3 1
12 LPS Cetate Deva 4 1 1 2 4-9 4 -2 2 1 – 7 1 1 3 – 2 4
13 CSC Dumbrăviţa 4 3 1 3-4 3 -3 1 1 1 – 2 1 2 2 – 2 2
14 Gloria Lunca Teuz Cermei 4 2 2 5-9 2 -4 1 1 3 – 5 1 1 1 2 – 4 1
15 Gilortul Târgu Cărbuneşti 4 1 3 3-8 1 -5 1 1 2 – 4 1 2 1 – 4
16 ACS Poli Timişoara 4 1 3 4-11 1 -5 2 1 – 7 1 1 3 – 4 1
total acasa deplasare
Liga 3, Seria 5 M V E I GOL PCT A V E I GOL PCT V E I GOL PCT
1 Fotbal Comuna Recea 4 3 1 15-7 10 4 2 10 – 3 6 1 1 5 – 4 4
2 Luceafărul Oradea 4 3 1 12-8 9 3
3 Viitorul Şelimbăr 4 2 2 6-3 8 -1 2 1 4 – 1 7 1 2 – 2 1
4 CFR Cluj 2 4 2 1 1 7-5 7 1 1 1 3 – 1 4 1 1 4 – 4 3
5 Sticla Arieşul Turda 4 2 1 1 4-3 7 1 1 1 2 – 2 3 1 1 2 – 1 4
6 Unirea 1924 4 2 2 8-3 6 2 7 – 0 6 2 1 – 3
7 Minaur Baia Mare 4 1 2 1 4-4 5 2 1 1 – 1 1 1 1 1 3 – 3 4
8 Metalurgistul Cugir 4 1 2 1 3-3 5 2 1 1 – 1 1 1 1 1 2 – 2 4
9 Avântul Reghin 4 1 2 1 4-5 5 -1 1 1 2 – 1 4 1 1 2 – 4 1
10 AFC Odorheiu Secuiesc 4 4 6-6 4 -2 2 4 – 4 2 2 2 – 2 2
11 Unirea Dej 4 1 1 2 2-3 4 -2 1 1 0 – 1 1 1 1 2 – 2 3
12 Sănătatea Cluj 4 1 1 2 5-7 4 -2 1 1 3 – 4 1 1 1 2 – 3 3
13 CSC Sânmartin 4 1 1 2 9-12 4 -2 1 1 6 – 6 3 1 1 3 – 6 1
14 Unu Fotbal Club Gloria 4 1 1 2 1-6 4 -2 1 1 1 – 2 3 1 1 0 – 4 1
15 Industria Galda 4 4 2-12 -6 2 0 – 2 2 2 – 10
16 SCM Zalău 4 1 1 2 5-6 -2 -5 1 1 1 5 – 5 4 1 0 – 1
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.