Home » Sport » Handbal » Handbal : SCM Craiova s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei EHF

Handbal : SCM Craiova s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei EHF

Handbalul craiovean a realizat o performanta istorica in aceasta seara ! SCM Craiova reuseste sa se califice in sferturile de finala avand o grupa de foc : Brest, Kuban Krasnodar și Randers.

Echipa pregatita de Bogdan Burcea a câștigat  în Danemarca, scor 29-25 (17-14), în fața formației Randers și nu a fost nevoită să astepte finalul meciului dintre Brest și Kuban Krasnodar.

SCM Craiova a început foarte bine și s-a desprins la 7-1 și 12-6. Echipa din Randers s-a apropiat la un singur gol pe tabela de marcaj, 12-13, însă finalul primei jumatati din timpul regulamentar a apartinut echipei craiovene . 17-14 a fost scorul pentru SCM Craiova la pauza .

În partea secunda a jocului fete conduse de Bogdan Burcea a reusit sa mentina diferenta pana in ultimele minute cand adversarele noastre se apropiase la 4 goluri .

RANDERS H.K. – S.C.M. CRAIOVA 25-29 (14-17)

S.C.M. CRAIOVA: Dumanska, Stanciu – Florianu (7 g.), Pricopi (3 g.), Țicu, Nikolic, Elisei (2 g.), Klikovac (3 g.), Trifunovic (3 g.), Vizitiu (7 g.), Popescu, Șelaru (2 g.), Rădoi (3 g.).

Antrenori: Bogdan BURCEA, Dumitru BERBECE, Grigore ALBICI

Tragerea la sorți a sferturilor de finală va avea loc marți, 13.02.2018, ora 12:00 (ora României).

În sferturile de finală, S.C.M. Craiova va întâlni una dintre echipele: Handball Club Lada Togliatti (Rusia), Kastamonu Belediyesi GSK (Turcia), Larvik (Norvegia).

Daca ti-a placut acest articol click pe butonul de mai jos.

Conținutul website-ului Jurnal de Craiova este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către Jurnal de Craiova sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor Jurnal de Craiova, vă rugăm să ne contactați folosind formularul Contact.