Federația Română de Kempo organizeaza sambata la Bucuresti Campionatul National de Kempo K1 în Sala Apollo .
De la SCM Craiova participa 3 sportivi împreună cu antrenorul Florin Toncea, cel care se ocupa de pregătirea sportivilor.
Antrenorul Ionuț Puca participa la o alta competiție internațională cu ceilalți sportivi iar din acest motiv nu poate participa la aceasta competiție.
Ionuț Puca și Florin Toncea au hotărât ca la aceasta competiție sa participe Ariana Toncea, Florin Cirstea și Robert Ionescu.
„Speram sa facem o figura buna, sa ne urcam pe podium pentru SCM Craiova și sa venim acasă cu medalii”, a declarat Florin Toncea.
Views: 0
STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.