
Ministrul Justiției, Radu Marinescu, s-a întâlnit, joi, la sediul Autorității Naționale pentru Cetățenie (ANC), cu reprezentanții instituției, context în care au discutat printre altele, despre îmbunătățirea și eficientizarea activității Autorității.
Ministrul Justiției a purtat discuții cu întreaga echipă, efectuând un tur al instituției, atât pentru a-i cunoaște pe angajații ANC, cât și pentru a afla viziunea acestora cu privire la activitatea desfășurată.
În cadrul întâlnirii cu reprezentanții conducerii ANC, Radu Marinescu a purtat discuții care au vizat îmbunătățirea și eficientizarea activității instituției, inclusiv din punct de vedere al resursei umane și infrastructurii.
De asemenea, ministrul a asigurat conducerea ANC de toată susținerea Ministerului Justiției pentru realizarea proiectelor și obiectivelor propuse, stabilind o modalitate directă de comunicare pentru a facilita un dialog permanent.
„Am fost, sunt și voi rămâne întotdeauna un om deschis dialogului. Consider că o strânsă colaborare și o comunicare transparentă ne vor conduce de fiecare dată la identificarea celor mai bune soluții, adaptate contextual fiecărei situații în parte. Am încredere că discuția de astăzi a fost una constructivă și că împreună vom reuși să atingem toate țintele propuse”, a declarat Radu Marinescu, Ministrul Justiției.
Views: 75