Nicolo Napoli și Wili Baeten au prefațat partida dintre FCSB si FCU Craiova …

0
203
Nicolo Napoli și Wili Baeten au prefațat partida dintre FCSB si FCU Craiova ...
Nicolo Napoli și Wili Baeten au prefațat partida dintre FCSB si FCU Craiova ...

FCU Craiova intalneste FCSB pe Arena Nationala in aceasta seara. Istoria unui derby de traditie al fotbalului romanesc se scrie in aceasta seara.
Nicolo Napoli și Wili Baeten au prefațat partida intr-o conferinta de presa..

„Ne așteaptă un meci foarte greu la București, dar noi mergem acolo pentru a strânge puncte. Băieții s-au pregătit foarte bine pentru acest joc, iar moralul este foarte bun după victoria cu FC Argeș. Aveam neapărat nevoie de victorie în acel meci. Mă bucur că suporterii vor veni în număr mare la acest meci alături de noi, iar acest lucru e foarte bine pentru echipa noastră. E un meci foarte greu pentru noi, poate cel mai greu de când am revenit eu, dar am mare încredere în băieții mei. O să fie un meci foarte deschis. Ambele echipe avem nevoie de puncte. Dacă vom obține un rezultat bun nu avem timp de sărbătoare. Băieții vor avea doar o singură zi liberă, iar apoi începem pregătirea pentru alt meci”, au fost câteva din declarațiile lui Nicolo Napoli.

Wili Baeten a declarat: „Ne așteaptă un meci foarte greu dar suntem pregătiți să luptăm pentru victorie. Avem nevoie de puncte. Fiecare meci are importanța lui, iar noi suntem pregătiți pentru orice. Știu că vom întîlni o echipă cu o istorie mare, dar noi suntem pregătiți să le dăm o replică foarte bună. Contează foarte mult să avem suporterii lângă, iar eu sunt sigur că ei ne vor motiva și mai tare”

Arbitri si Observatori
Arbitru: Kovacs Istvan – Carei
Asistent: Artene Ovidiu – Vaslui
Asistent: Badea Marius – Râmnicu Vâlcea
Rezervă: Rusandu Lucian – Sfântu Gheorghe
Observator: Deaconu Alexandru – Bucureşti

Liderul Peluzei Nord, Gheorghe Mustață a vorbit pentru Ediție.ro despre duelul dintre cele două galerii. „Vă dați seama că rivalitatea dintre noi și olteni este mare și datează de foarte, foarte mulți ani. Asta este în opinia noastră Universitatea adevărată și Craiova pe care noi o recunoaștem. Am tot spus până acum acest lucru și îl voi susține și în continuare. Pentru noi marea rivală era Peluza Sud 97. Ea este galeria Universității pe care noi o recunoaștem ca pe o mare rivală. Cu această galerie duceam bătăli mari în Ghencea și pe Oblemenco.
În mod sigur o să fie și acum un duel frumos între noi la acest meci. Jucătorii au pe teren duelul lor, iar noi îl vom avea în peluze pe al nostru. Sunt convins că oltenii se vor mobiliza și vor veni la București în număr destul de mare la meciul de duminică. Urmează ca și noi să ne întâlnim și să stabilim ce vom avea de făcut”, a spus Mustață.

Peluza Sud 97 va face deplasarea la acest meci cu trenul, urmând ca în București să li se alăture ultrașilor veniți din Bănie și suporterii Științei din Capitală.

Views: 0

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.