Remiza la Mioveni ! Raducu Mogosanu face inca un meci memorabil.. Rapid – FCU Craiova 0-0

0
176

FCU Craiova a mers la Mioveni unde a intalnit Rapid . A fost ultimul meci al rundei cu numarul 14 din Liga 1.
Rapid a inceput mai bine meciul dar Raducu Mogosanu a avut inca o zi mare in poarta Stiintei.
Adrian Balan a avut o prima ocazie in minutul 14 pentru giulesteni .
La cateva minute a fost randul lui Sefer sa trimita in bara de la mare distanta.

Raducu Mogosanu intervine inca o data la sutul lui Alexandru Albu.
Repriza secunda a inceput in acelasi registru cu posesia gazdelor.
Flavius Stoican face prima modificare . William Baeten părăseşte terenul de joc într-o schimbare tactică, fiind inlocuit cu Terell Ondaan in minutul 60.
In minutul 64,Terell Ondaan execută o lovitură liberă spre poartă, dar mingea se duce departe de ţintă.

In minutul 71, Dragos Albu il gaseste perfect pe Andrea Compagno dar dar voleul său este parat de către portar.
Remiză la final. Rapid o egalează la puncte (23) pe UTA și urcă pe 6, iar FCU Craiova rămâne pe locul 12.

RAPID: Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, Dr. Grigore, Morais – Albu, Crepulja, Sefer – Alami, Ad. Bălan, Stahl
REZERVE: Drăghia, Dandea, Moise, Al. Ioniță, R. Ilie, Florică, Pănoiu, Marzouk, Demci
ANTRENOR: Mihai Iosif

FCU CRAIOVA: Mogoșanu – Negru, Diallo, Huyghebaert, Bușu – Asamoah, Dr. Albu – Sidibe, Baeten, Raicea – Compagno
REZERVE: R. Popa, Gajic, Van Durmen, Achim, Pop, Blidar, Marquet, Ondaan, Cl. Bălan
ANTRENOR: Flavius Stoican

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti) / A1: Marica Mihai Marius (Bistriţa), A2: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel)

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.