Rezultate Liga Doljului ,Etapa 16 : FC U Craiova continua drumul spre Divizia C ! Ajax Dobrotesti – FC U Craiova 0 – 7

0
401

Rezultate Liga Doljului ,Etapa 16 : FC U Craiova continua drumul spre Divizia C ! Ajax Dobrotesti - FC U Craiova 0 - 7 1Etapa a 16 a din Liga a 4 a Dolj, s-a disputat sâmbătă.A fost etapa echipelor oaspete, care au învins în 5 partide, gazdele reuşind doar 2 victorii ! S-au marcat 40 de goluri, gazdele 16, iar oaspeţii 24.

FC U Craiova a castigat fara emotii meciul cu ultima clasata Ajax Dobrotesti, scor 0-7, ajungand la 16 victorii din 16 posibile.  Ce a fost necunoscut din aceasta partida a fost scorul pentru ca nimeni nu a crezut ca echipa antrenata de Nicolo Napoli si Ovidiu Turcu ar pierde sau ar face egal cu echipa din Dobrotesti .

Pentru liderul Ligii Doljului a marcat : Claudiu Balan (2), Alexandru Raicea, Adrian Cârstea, Andrei Gheorghe, Gabriel Gârbita si Geani Marinoiu.

Echipa FC U Craiova a vrut sa linisteasca pe cei care au venit sa ii sustina care au fost in numar mare .  La pauza scorul fiind deja 6 la 0. In a 2-a parte a jocului, FC U Craiova nu a mai fortat atat de mult si a mai inscris doar o singura data. Scorul de la pauza i-a permis lui Nicolo Napoli sa introduca mai multe rezerve pe teren pentru a le face rodajul. Este de mentionat si faptul ca echipa din Dobrotesti a jucat ceva mai bine in partea secunda, iesind tare la pressing in jumatatea noastra de teren, strategie ce s-a dovedit a fi de succes.

3     C.S. DUNAREA CALAFAT     16     10     2     4     48-24     32p     +5
4    A.C.S. STIINTA DANUBIUS BECHET    16    10    1    5    37-30    31p    +10
5     A.C.S. VIITORUL CARCEA     16     8     3     5     50-36     27p     +3
6    A.C.S. METROPOLITAN ISALNITA    16    8    0    8    43-38    24p    0
7     C.S. PROGRESUL SEGARCEA     16     7     2     7     43-34     23p     -4
8    C.S.M. PROGRESUL BAILESTI    16    6    4    6    24-21    22p    -2
9     C.S. UNIREA TRICOLOR DABULENI     16     6     2     8     41-54     20p     -4
10    A.C.S. TRACTORUL CETATE    16    6    1    9    39-48    19p    -5
11     C.S. RECOLTA OSTROVENI     16     4     1     11     37-67     13p     -11
12    A.S. VICTORIA PLENITA    16    4    1    11    30-60    13p    -8
13     A.S. FLACARA MOTATEI     16     3     1     12     22-45     10p     -14
14    A.S. AJAX DOBROTESTI    16    2    1    13    19-69    7p    -17

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.