România U20, înfrângere în meciul cu Cehia

0
93

România U20 a pierdut primul meci cu Daniel Pancu la conducerea băncii tehnice. Tricolorii nu au putut scoate nici măcar o remiză în amicalul cu Cehia U20, din deplasare, de la Chomutov, și s-au văzut învinși cu 1-2. Adversarii au marcat câte un gol pe repriză.

Debutul lui Daniel Pancu a fost unul cu rezultat negativ, iar reușitele naționalei Cehiei sub 20 de ani au fost marcate de același jucător, Filip Vecheta. A deschis scorul în minutul 23 și a mărit diferența cu reușita din partea a doua, din minutul 59. Pentru România U20 a marcat Luca Andronache, legitimat în SuperLigă, la Farul, în minutul 79.

România U20, cu Cehia U20: R. Sava – D. Sîrbu (Mitran 62′), A. Anton (G. Buta 72′), C. Ignat (B. Gergely 62′) , A. Pantea (C. Amzăr, 72′) –A. Pandele (A. Ciuciulete 72′), O. Perianu (N. Popescu 72′), D. Iancu (M. Bratu 62′) – D. Andrei (R. Mustacă 46′), T. Suciu (Ș. Pănoiu 46′), I. Stoica-cpt. (L. Andronache 62′)
Rezerve neutilizate: A. Borbei, A. Mitrovici…

Astfel, România U20 se află la al patrulea eșec la rând în ultimele partide amicale. Anterior înfrângerii cu Cehia U20, a cedat și cu Elveția U20, scor 0-5, Norvegia U20, scor 1-2, și Italia U20, scor 0-7.

Pentru formația tricoloră antrenată de Daniel Pancu urmează confruntarea de la Arad, cu Germania U20, de luni, 26 septembrie.

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.