Stiinta se impune la Medias ! Bauza si Compagno aduc cele 3 puncte

0
126

Gaz Metan Mediaş parea a fi victimă sigură în duelul cu FCU Craiova. Ardelenii au început play-out-ul cu o înfrângere ruşinoasă, 0-5 cu FC Botoşani, iar în momentul de faţă au -1 punct în clasament, ca urmare a datoriilor financiare.
După egalul din prima etapă din play-out (0-0 contra Chindiei) FCU Craiova a reușit azi să se impună în meciul cu Gaz Metan, 2-0, la capătul unei partide controlate de baietii antrenati de Nicolo Napoli.

Stiinta a început tare și a ratat două ocazii importante prin Marquet și Compagno. FCU Craiova a reusit primul gol in minutul 41. Bauza primit o pasă în careu și a finalizat de la 7 metri fara nici o sansa pentru portarul Grosz.

Soarta partidei a fost stabilita în minutul 81 prin golul lui Compagno. Andrea a reluat cu capul, din 6 metri, după o fază în care gazdele au cerut fault în atac la portar.

După această victorie, FCU Craiova urcă un loc și este pe 5, depășind Chindia, care are un meci în minus. Gaz Metan rămâne ultima cu -1 punct și este condamnată la retrogradare.

Gaz Metan Mediaș – FCU Craiova, echipele de start
Gaz Metan: Grosz – Kanda, Matricardi, Avram, Maxim – Harfaș, P.Iancu – Ursu, Gașpar, P.Costea – Domșa
Antrenor: Bumba, Câmpean, Covaci, Mathaus, Noian, Tala, Șteau
Antrenor: Flavius Boroncoi

FCU Craiova: Popa – Negru, Diallo, Kovacic, Bușu – Asamoah, Marquet – Baeten, Bauza, Van Durmen – Compagno
Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, Pop, Albu, Blidar, Sidibe, Ondaan, Bălan
Antrenor: Nicolo Napoli

Au marcat: Bauza 41, Compagno 81

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Dumitrache Bogdan (Bucureşti) / A1: Vornicu Adrian (Iaşi), A2: Filip Alexandru (Constanţa)

STIREA TA - Dacă esti martorul unor evenimente deosebite, fotografiaza, filmeaza si trimite-le prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.